Jesteś studentem, zauważyłeś problem społeczny i chcesz go rozwiązać? Masz pomysł na inicjatywę kulturalną lub edukacyjną? Weź udział w konkursie „CSR Masters – działaj z Henklem!” i zdobądź jeden z trzech grantów w wysokości 5 tys. zł na realizację autorskiego projektu.
„CSR Masters – działaj z Henklem!” to ogólnopolska inicjatywa firmy Henkel skierowana do studentów polskich uczelni. Aby wziąć udział w konkursie należy do 9 lutego przyszłego roku stworzyć zespół składający się z 2–5 osób, opracować projekt działań i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.csrmasters.pl, dołączając do niego krótką prezentację. W ramach tej inicjatywy można zgłaszać wszelkie projekty o tematyce prospołecznej, ekologicznej, edukacyjnej lub kulturalnej. Beneficjentem działań może być każdy, pod warunkiem, że będą to osoby zrzeszone w ramach instytucji, takich jak np. fundacje, szkoły czy domy kultury.
Spośród nadesłanych i zakwalifikowanych zgłoszeń jury wybierze 10 najlepszych projektów, a ich autorzy zostaną zaproszeni do finału. Zadanie finałowe będzie polegało na przygotowaniu i nadesłaniu do 8 marca krótkiego filmu promującego autorską inicjatywę. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 13 marca 2020 roku.
– Główną ideą konkursu „CSR Masters – działaj z Henklem!” jest zachęcenie studentów do działań społecznych i zmieniania świata na lepsze. Poprzednie edycje konkursu udowodniły, że młodzi ludzie są wrażliwi na problemy, jakie dostrzegają w swoim otoczeniu i mają pomysły, jak je realnie rozwiązywać. Jesteśmy pewni, że i w tym roku studenci z równie wielkim zaangażowaniem i kreatywnością opracują autorskie projekty. Pomoże im to jednocześnie zdobyć cenne doświadczenie w tworzeniu prospołecznych inicjatyw – mówi Karolina Szmidt, dyrektor personalna Henkel Polska.
Firma Henkel już po raz trzeci organizuje konkurs dla studentów. W ramach poprzednich edycji „CSR Masters – działaj z Henklem!” przeprowadzono m.in. działania edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prelekcje dla dzieci i młodzieży na temat postępowania w przypadku kradzieży, wypadku czy pożaru, kurs samoobrony, zajęcia z zapobiegania cyberprzestępstwom, konkurs dla studentów sprawdzający ich wiedzę teoretyczną w praktyce czy też festiwal propagujący zdrowy i ekologiczny styl życia. Ponadto zwycięskie zespoły opracowały półautonomicznego robota o nawie Skybot, który zachęca dzieci do aktywności fizycznej, a także figury szachowe i szachownicę, które umożliwiają swobodną grę osobom słabowidzącym i niewidomym.
Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie: http://csrmasters.pl.
MK