Aktualności
Konkursy
20 Września
Opublikowano: 2019-09-20

Ruszył konkurs grantowy dla mediów studenckich

Do 12 listopada media studenckie z całej Polski mogą rywalizować w konkursie grantowym realizowanym w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Aktywny Student”.

Konkurs grantowy jest jednym z elementów tegorocznej edycji projektu realizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Swoje prace można zgłaszać w trzech kategoriach: „aktywność studencka”, „finanse studenta” i „nauka i szkolnictwo wyższe”. Łączna pula nagród wynosi 15 tys. zł.

Organizatorzy konkursu stawiają zarówno na różnorodność treści, którą wyrażają trzy kategorie z różnych obszarów, jak również różnorodność formy. Regulamin dopuszcza bowiem na równorzędnych zasadach zarówno artykuł prasowy (od 12 tys. do 20 tys. znaków), materiał filmowy (od 5 do 10 minut), jak i materiał radiowy (od 5 do 10 minut). Warunkiem jest natomiast, aby przesłane materiały nie były wcześniej nigdzie publikowane i stanowiły efekt bieżącej, wykonanej pracy.

Zgodnie z harmonogramem ujętym w regulaminie konkursu ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 listopada br. W ciągu kolejnych 10 dni ogłoszone zostaną oficjalne wyniki rywalizacji. Wyboru zwycięzców w każdej z kategorii dokona trzyosobowe jury, w skład którego wejdą, obok przedstawicieli Warszawskiego Instytutu Bankowości, reprezentanci świata finansów (Związek Banków Polskich, WIB), nauki i szkolnictwa wyższego (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Parlament Studentów RP) i mediów (Forum Akademickie).

Wielki finał konkursu odbędzie się 6 grudnia br. na gali podczas jubileuszowej V Krajowej Konferencji Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich.

źródło: OFMA

Więcej szczegółów: http://ofma.info.pl/as/

Dyskusja (0 komentarzy)