Aktualności
Konkursy
06 Maja
Opublikowano: 2021-05-06

Ruszył nabór wniosków do kolejnego programu NAWA

Do 30 lipca trwa nabór wniosków w programie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „Promocja języka polskiego”. Jego celem jest promocja języka polskiego powiązana z elementami polskiej historii i kultury.

W ramach programu finansowane będą projekty, działania i inicjatywy służące rozpowszechnianiu języka polskiego jako obcego, wzmocnieniu jakości jego nauczania i skierowane do szerszego grona odbiorców. Proponowane działania powinny cechować się kreatywnością oraz wysokim stopniem dopasowania do potrzeb grupy docelowej. Preferowane są przedsięwzięcia nierealizowane dotychczas przez wnioskodawcę w proponowanym we wniosku zakresie lub skali. Sugerowane są działania realizowane za granicą.

O udział w programie mogą ubiegać się polskie uczelnie i instytucje naukowe podejmujące działania na rzecz promocji języka polskiego na poziomie akademickim. Projekt może być realizowany przez jedną instytucję, ale preferowane są projekty w międzynarodowym partnerstwie. Partnerami mogą być zagraniczne uczelnie lub instytucje naukowe.

Aplikacje można składać w systemie teleinformatycznym NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login w terminie do 30 lipca 2021 r. Ogłoszenie wyników naboru nastąpi do końca września 2021 r. Działania objęte finansowaniem mogą rozpocząć się najwcześniej 1 października. Możliwa jest realizacja działań trwających od 3 do 12 miesięcy.

Regulamin, dokumenty do pobrania oraz informacje dla wnioskodawców znajdują się na stronie internetowej programu.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)
Tagi: