Aktualności
Konkursy
16 Października
Źródło: www.npp.slaskie.pl
Opublikowano: 2018-10-16

Śląski Wydział Radia i Telewizji Najlepszą Przestrzenią Publiczną

Nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach została uznana za Najlepszą Przestrzeń Publiczną w konkursie Marszałka Województwa Śląskiego.

Jury przyznało nagrodę za twórczy wkład w rewitalizację śródmieścia Katowic, przeprowadzony z szacunkiem dla zastanego dziedzictwa tej części miasta, za zachowanie „śląskich klimatów”, czyli za współistnienie i połączenie tradycji lokalnego budowania z nowoczesnymi światowymi standardami projektowania architektonicznego, a także za ujmującą prostotę i elegancję architektonicznych środków wyrazu. Zwycięski obiekt zaprojektowali: BASS Jordi Badia SLP (Sp. z o.o.); Grupa 5 Architekci Sp. z o. o. Mikołaj Kadłubowski, Rafał Zelent, Krzysztof Mycielski; Małeccy biuro projektowe Wojciech Małecki, Joanna Małecka.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna to coroczny konkurs organizowany przez zarząd województwa śląskiego, w którym nagradzane są najciekawsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne kształtujące przestrzeń publiczną. Do 19 edycji zgłoszono 27 realizacji zlokalizowanych na terenie 18 gmin.

MK

(Źródło: US)

Dyskusja (0 komentarzy)