Do 16 lutego przyjmowane są zgłoszenia do czwartej edycji konkursu dla start-upów organizowanego przez LSE SU Polish Business Society – stowarzyszenie polskich studentów London School of Economics. W puli nagród m.in. kompleksowy mentoring oraz 3 tys. funtów.
To już czwarta edycja ł.pitch LSE PBS Startup Challenge. Konkurs odbywa się w ramach londyńskiego Polish Economic Forum. Ma na celu promocję innowacyjnych pomysłów biznesowych oraz pokazanie potencjału polskiej sceny start-upowej. Zwycięzcy mogą liczyć na wsparcie finansowe i merytoryczne w realizacji swoich pomysłów.
Inicjatywa skierowana jest do start-upów na wczesnym etapie rozwoju – pre-seed oraz seed – w których przynajmniej jedna osoba z zespołu założycielskiego pochodzi z Polski. Uczestnicy będą mieli szansę zaprezentować się przed jury złożonym z potencjalnych inwestorów oraz przedstawicieli polskiej sceny biznesowej. We wcześniejszych edycjach wśród oceniających byli m.in. Sebastian Kulczyk (Kulczyk Investments), Krzysztof Krawczyk (CVC) i Paweł Zielewski (Forbes).
Misją ł.pitch jest wsparcie wyjątkowych talentów, nierzadko naszych rówieśników, przez stworzenie możliwości zaprezentowania swoich pomysłów przed komisją złożoną z ekspertów i przedsiębiorców, gośćmi oraz uczestnikami największej polskiej konferencji w Wielkiej Brytanii. Pragniemy przyspieszyć rozwój innowacyjnych firm w polskim ekosystemie przedsiębiorczości. Obserwując zwycięzców poprzednich edycji – Tensorflight, Comixify czy GGPredict – widzimy, że świetnie radzą sobie na polskiej i międzynarodowej scenie start-upowej. Motywuje nas to do kontynuowania tego przedsięwzięcia – przyznaje Julianna Klęk, liderka tegorocznej edycji ł.pitch Startup Challenge.
Tensorflight, zwycięzca pierwszej edycji ł.pitch, to twórca oprogramowania pozwalającego na automatyczną analizę zdjęć satelitarnych i lotniczych. Kilka miesięcy temu zakończył rundę finansowania serii A. W 2021 roku znalazł się w gronie topowych firm InsurTech w Stanach Zjednoczonych. W Polsce rozwiązania wypracowane przez zespół Tensorflight były wdrażane m.in. przez Krajową Administrację Skarbową. Rozwiązania wypracowane przez Comixify, twórcę oprogramowania zmieniającego zdjęcia i filmy w komiksy, były wdrażane przez PKN Orlen SA. Z kolei zwycięzca ostatniego konkursu, GGPredict, to firma tworząca wirtualne treningi do gry komputerowej CS GO. Ostatnio zgromadziła 1 mln euro na ekspansje na rynki skandynawskie i amerykański.
Do finału konkursu, który odbędzie się 12 marca 2022 w Londynie, zakwalifikowane zostaną cztery start-upy. Rywalizacja między nimi, prowadzona w formule „Dragon’s Den”, wyłoni zwycięzcę. W puli nagród tegorocznego konkursu są m.in. fast-track w dostępie do programu inkubacyjnego Demium, w ramach którego laureaci mogą liczyć na wsparcie rozwoju o wartości do 500 tys. euro; kompleksowy mentoring prawny od kancelarii Kondracki-Celej oraz 3 tys. funtów nagrody pieniężnej.
Zgłoszenia do ł.pitch przyjmowane są do 16 lutego. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Polish Economic Forum oraz na profilu LSE PBS ł.pitch na Facebooku. Partnerem medialnym ł.pitch LSE PBS Startup Challenge jest „Forum Akademickie”.
MK