Aktualności
Konkursy
08 Lutego
Opublikowano: 2022-02-08

Start-upy na start!

Do 16 lutego przyjmowane są zgłoszenia do czwartej edycji konkursu dla start-upów organizowanego przez LSE SU Polish Business Society – stowarzyszenie polskich studentów London School of Economics. W puli nagród m.in. kompleksowy mentoring oraz 3 tys. funtów. 

To już czwarta edycja ł.pitch LSE PBS Startup Challenge. Konkurs odbywa się w ramach londyńskiego Polish Economic Forum. Ma na celu promocję innowacyjnych pomysłów biznesowych oraz pokazanie potencjału polskiej sceny start-upowej. Zwycięzcy mogą liczyć na wsparcie finansowe i merytoryczne w realizacji swoich pomysłów.

Inicjatywa skierowana jest do start-upów na wczesnym etapie rozwoju – pre-seed oraz seed – w których przynajmniej jedna osoba z zespołu założycielskiego pochodzi z Polski. Uczestnicy będą mieli szansę zaprezentować się przed jury złożonym z potencjalnych inwestorów oraz przedstawicieli polskiej sceny biznesowej. We wcześniejszych edycjach wśród oceniających byli m.in. Sebastian Kulczyk (Kulczyk Investments), Krzysztof Krawczyk (CVC) i Paweł Zielewski (Forbes).

Misją ł.pitch jest wsparcie wyjątkowych talentów, nierzadko naszych rówieśników, przez stworzenie możliwości zaprezentowania swoich pomysłów przed komisją złożoną z ekspertów i przedsiębiorców, gośćmi oraz uczestnikami największej polskiej konferencji w Wielkiej Brytanii. Pragniemy przyspieszyć rozwój innowacyjnych firm w polskim ekosystemie przedsiębiorczości. Obserwując zwycięzców poprzednich edycji – Tensorflight, Comixify czy GGPredict – widzimy, że świetnie radzą sobie na polskiej i międzynarodowej scenie start-upowej. Motywuje nas to do  kontynuowania tego przedsięwzięcia – przyznaje Julianna Klęk, liderka tegorocznej edycji ł.pitch Startup Challenge.

Tensorflight, zwycięzca pierwszej edycji ł.pitch, to twórca oprogramowania pozwalającego na automatyczną analizę zdjęć satelitarnych i lotniczych. Kilka miesięcy temu zakończył rundę finansowania serii A. W 2021 roku znalazł się w gronie topowych firm InsurTech w Stanach Zjednoczonych. W Polsce rozwiązania wypracowane przez zespół Tensorflight były wdrażane m.in. przez Krajową Administrację Skarbową. Rozwiązania wypracowane przez Comixify, twórcę oprogramowania zmieniającego zdjęcia i filmy w komiksy, były wdrażane przez PKN Orlen SA. Z kolei zwycięzca ostatniego konkursu, GGPredict, to firma tworząca wirtualne treningi do gry komputerowej CS GO. Ostatnio zgromadziła 1 mln euro na ekspansje na rynki skandynawskie i amerykański.

Do finału konkursu, który odbędzie się 12 marca 2022 w Londynie, zakwalifikowane zostaną cztery start-upy. Rywalizacja między nimi, prowadzona w formule „Dragon’s Den”, wyłoni zwycięzcę. W puli nagród tegorocznego konkursu są m.in. fast-track w dostępie do programu inkubacyjnego Demium, w ramach którego laureaci mogą liczyć na wsparcie rozwoju o wartości do 500 tys. euro; kompleksowy mentoring prawny od kancelarii Kondracki-Celej oraz 3 tys. funtów nagrody pieniężnej.

Zgłoszenia do ł.pitch przyjmowane są do 16 lutego. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Polish Economic Forum oraz na profilu LSE PBS ł.pitch na Facebooku. Partnerem medialnym ł.pitch LSE PBS Startup Challenge jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)