Aktualności
Konkursy
03 Grudnia
Źródło: www.uw.edu.pl
Opublikowano: 2018-12-03

Studenci informatyki z UW zwycięzcami CERC

Zespół studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego triumfował w XXIV Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (The 2018 Central Europe Regional Contest). Zawody odbywały się od 30 listopada do 3 grudnia w Pradze.

W stolicy Czech startowały 74 drużyny reprezentujące najlepsze szkoły wyższe uczące informatyki z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Rywalizację wygrali jednak studenci Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Jakub Boguta, Konrad Paluszek i Mateusz Radecki, którzy jako jedyni rozwiązali wszystkie 12 zadań przygotowanych przez organizatorów. Drugi w klasyfikacji zespół z Uniwersytetu w Zagrzebiu zakończył zawody z 10 rozwiązanymi zadaniami. Zwycięzcy będą reprezentować Uniwersytet Warszawski po raz 25 z rzędu w finałach Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbędą się w kwietniu przyszłego roku w Porto.

W turnieju wystąpiły także inne zespoły z WMIM UW. 3 miejsce, także z 10 zadaniami, zajęli Maciej Hołubowicz, Dawid Jamka i Jan Tabaszewski. W pierwszej piątce znalazł się jeszcze jeden team: Karol Kaszuba, Łukasz Kondraciuk i Aleksander Łukasiewicz, którzy uporali się z 8 zadaniami. Trzy pozostałe zespoły uplasowały się w drugiej i trzeciej dziesiątce.

W tym roku przygotowaniami do zawodów studentów WMIM kierowali mistrzowie z lat ubiegłych: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski. Wsparcia w czasie przygotowań zawodników do mistrzostw udzieliły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych! 3.0.” oraz wypróbowani od lat sponsorzy drużyn z UW PKO Bank Polski i Atende SA, a także władze Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

Źródło: UW

 

Dyskusja (0 komentarzy)