Aktualności
Konkursy
01 Sierpnia
Opublikowano: 2018-08-01

Studenci UJ wysoko w prestiżowym konkursie matematycznym

Matematycy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli najwyższe miejsce spośród polskich drużyn uczestniczących w prestiżowym konkursie International Mathematics Competition for University Students (IMC). 25 edycja wydarzenia organizowanego przez University College London i Uniwersytet Amerykański w Bułgarii odbyła się w dniach 22-28 lipca w Błagojewgradzie.

W zawodach rywalizowało 351 uczestników z ponad 110 uczelni. Reprezentacja UJ w składzie: Konrad Deka, Jan Gwinner, Krzysztof Maziarz i Tomasz Wawak zajęła 12. miejsce. Najlepsi okazali się studenci z Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego, druga była narodowa reprezentacja Izraela, a najniższy stopień podium zajęła drużyna Scuola Normale Superiore z Pizy.

Polskę w konkursie reprezentowali ponadto studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (19. miejsce), Uniwersytetu Warszawskiego (20.), Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (53.) i Akademii Górniczo-Hutniczej (60.).

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Daniel Klyuev z Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego przed Christianem Bernertem z Uniwersytetu w Getyndze. Ostatnie miejsce na podium zajęli ex aequo Francesco Ballini z Pizy i Stanislav Ershov z Sankt Petersburga. Z reprezentantów UJ najwyżej uplasował się Konrad Deka (miejsca 38-40).

MK

(Źródło: UJ)

Dyskusja (0 komentarzy)