Aktualności
Konkursy
04 Lutego
Źródło: ICM UW
Opublikowano: 2021-02-04

Studenci z UW w finale międzynarodowego hackathonu

Zespół studentów trenowany przez pracowników Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego awansował do finału międzynarodowego hackathonu – ASC Student Supercomputer Challenge 2020–2021. Warsaw Team znalazł się wśród najlepszych po raz trzeci. 

W tym największym konkursie programistycznym co roku bierze udział ponad 300 drużyn. Do ścisłego finału, który trwa 72 godziny, kwalifikuje się co dziesiąta. W tej edycji o miejsce na podium powalczą studenci z 28 zespołów, w tym reprezentanci UW. Oni, podobnie jak studenci z Hong Kongu, Kolumbii, Tajlandii, Tajwanu, Australii i Rosji, zagrają w finale online, pozostałe 21 zespołów z Chin kontynentalnych będzie rywalizować na terenie uniwersytetu w Shenzhen. Finał ASC Student Supercomputer Challenge odbędzie się w dniach 8–12 maja

Po ISC w Niemczech i SC w USA w 2020 roku, azjatycki ASC to już trzeci konkurs, który będziemy rozgrywać w formie online. Stanowi to ogromne wyzwanie dla naszych studentów: ogromne znaczenie ma praca zespołowa, jesteśmy daleko od siebie i innych zespołów, a rywalizacja pozostaje całkowicie realna i bardzo dynamiczna – informuje Maciej Szpindler, jeden z trzech – obok Marcina Semeniuka i Michała Hermanowicza – mentorów Warsaw Team.

Uwzględniając trzy wspomniane przez niego najważniejsze zawody w roku, będzie to już dziesiąty finał Warsaw Team. Według prestiżowego rankingu HPC-AI Advisory Council z listopada 2020 r., po dziewięciu dotychczasowych drużyna zajmuje 4. miejsce w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) oraz 18. na świecie. Warsaw Team powstał w grudniu 2016 roku z inicjatywy dr. Marka Michalewicza, dyrektora Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW, który stworzył podobny zespół studencki w Singapurze w 2013 r. Od początku drużyna występuje pod wspólną flagą Uniwersytetu Warszawskiego, choć obecnie są w niej studenci również spoza kraju.

Warsaw Team tworzą: Marek Skiba (MIM UW), Marek Masiak (University College London), Patrycja Krzyna (MIM UW), Jan Malinowski (University of Oxford), Paweł Pawłowski (MIM UW) oraz Łukasz Kondraciuk (MIM UW).

MK, źródło: ICM UW

 

Dyskusja (0 komentarzy)