Aktualności
Konkursy
18 Października
Opublikowano: 2019-10-18

Studenci ZUT drudzy w międzynarodowym konkursie architektonicznym

Dwuosobowy zespół studentów z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zajął drugie miejsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym.

Konkurs zorganizowany był przez Uniwersytet Technologiczny w Pradze, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej i Inspireli Awards. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wizji budynku Ambasady Republiki Czeskiej w Addis Abebie. Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. Na pierwszy wpłynęło 281 prac z całego świata. Do drugiego etapu zakwalifikowano 25 wybranych projektów. 

Inspiracją do powstania pracy autorstwa Anny Mierzyńskiej i Andrzeja Chuchry stał się symbol Republiki Czeskiej – liść lipy. Obrys liścia został przetworzony w formy ceramicznych kształtek. Całość budynku zaprojektowano w kolorystyce inspirowanej laterytem – lokalną skałą osadową, która jest charakterystyczna dla rejonów o wilgotnym i gorącym klimacie. Projekt powstał w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania pod kierunkiem dr. hab. inż. arch. Krzysztofa Bizio, prof. ZUT. Obecnie kontynuowany jest jako praca dyplomowa.

Zwycięzcami konkursu zostali studenci ze Słowacji.

źródło: ZUT

Dyskusja (0 komentarzy)