Aktualności
Konkursy
23 Lipca
Źródło: www.zut.edu.pl
Opublikowano: 2019-07-23

Studenci ZUT w finale konkursu na projekt Ambasady Republiki Czeskiej

Anna Mierzyńska i Andrzej Chuchra – studenci studiów magisterskich na kierunku architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – zakwalifikowali się do ścisłego finału konkursu na projekt Ambasady Republiki Czeskiej w Addis Abebie w Etiopii.

Inspiracją dla powstania projektu stał się, będący symbolem Republiki Czeskiej, liść lipy. Obrys liścia został przetworzony w formy ceramicznych kształtek, z których zaprojektowano charakterystyczne ażurowe przesłony. Całość założenia zaprojektowano w kolorystyce inspirowanej laterytem, lokalną skałą osadową, która jest charakterystyczna dla rejonów o wilgotnym i gorącym klimacie. Praca studentów ze Szczecina powstała w ramach zajęć z przedmiotu „Projektowanie Architektoniczne Budynków Użyteczności Publicznej” prowadzonego w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania przez dr. hab. inż. arch. Krzysztofa Bizio.

Na konkurs organizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej, Wydział Architektury Czeskiego Uniwersytetu Technologicznego w Pradze i Inspireli Awards wpłynęło 281 prac z całego świata, z których do finału zakwalifikowano 25 prac. Zwycięski projekt zostanie wyłoniony 1 października.

źródło: ZUT

 

Dyskusja (0 komentarzy)