Aktualności
Konkursy
04 Stycznia
Opublikowano: 2024-01-04

Studenckie pomysły z obszaru GOZ poszukiwane!

W najbliższy poniedziałek, 8 stycznia, rusza kolejna edycja konkursu Stena Circular Economy Award promującego ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Studenci mogą liczyć na grant w wysokości 10 tys. zł na realizację swojego projektu.

Konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego organizowany jest od 2017 roku. Honoruje przedsiębiorców i przedstawicieli środowiska akademickiego, których pomysły związane są z obszarem gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). To koncepcja polegająca na racjonalnym i efektywnym wykorzystaniu zasobów, ograniczaniu niekorzystnego wpływu wytwarzanych produktów na środowisko, a także zawracaniu materiałów do obiegu i minimalizacji ich strat.

Konkurs stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie konsumentów ochroną środowiska oraz produktami cyrkularnymi. Jego celem jest stworzenie platformy do dzielenia się wiedzą na temat gospodarki obiegu zamkniętego. Ma także za zadanie inspirować do podejmowania działań na rzecz promowania i implementacji rozwiązań z tej dziedziny.

Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach, jedna z nich adresowana jest do studentów i studentek, będących autorami projektów, które nie tylko wspierają społeczeństwo i gospodarkę, lecz także mogą przyciągnąć uwagę świata biznesu. Zwycięzca tej kategorii otrzyma notebook oraz grant w wysokości 10 tys. złotych lub możliwość skorzystania z kursu biznesowego.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą od 8 stycznia do 18 lutego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.stenarecykling.com.

Stena Circular Economy Award, zainicjowany w 2017 roku, to pierwszy w Polsce konkurs skierowany do przedsiębiorstw i środowiska akademickiego, pozwalający na wymianę pomysłów i doświadczeń w obszarze gospodarki cyrkularnej. W sześciu dotychczasowych edycjach nadesłano ponad 250 zgłoszeń – nagrodzono 25 firm i 12 studentów i studentek.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)