Aktualności
Konkursy
05 Grudnia
Źródło: www.uj.edu.pl
Opublikowano: 2018-12-05

Student UJ laureatem konkursu IBM

Demian Banakh, student pierwszego roku informatyki analitycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem ogólnopolskiego etapu międzynarodowego konkursu LEXI AI organizowanego przez firmę IBM.

Konkurs polegał na stworzeniu własnego chat-bota – programu komputerowego, którego zadaniem jest prowadzenie konwersacji przy użyciu języka naturalnego bądź interfejsu tekstowego i sprawianie wrażenia inteligentnego, przy wykorzystaniu technologii oferowanej przez IBM. Tej umiejętności studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UJ mogli nauczyć się podczas warsztatów organizowanych przez IBM Kraków LAB oraz Naukowe Koło Robotyki i Sztucznej Inteligencji UJ.

Demian Banakh, członek Naukowego Koła Robotyki i Sztucznej Inteligencji UJ oraz stypendysta im. Franciszka Mertensai. stworzył chat-bota, który został przez jury konkursu uznany najlepszym z przesłanych im z Polski. W nagrodę zwiedził stolicę Węgier oraz siedzibę firmy IBM, w której zapoznał się z warunkami, obowiązkami i perspektywami pracy. Dodatkowo każdy z laureatów otrzymał najbardziej zaawansowaną opaskę fitness i okolicznościowy dyplom.

Łukasz Wspaniały

Dyskusja (0 komentarzy)