Aktualności
Konkursy
05 Października
Źródło: www.utp.edu.pl
Opublikowano: 2021-10-05

Studentka PB stworzyła opakowania na włóczki

Marta Simon, studentka Politechniki Bydgoskiej, jako jedyna reprezentantka Polski znalazła się w finale prestiżowego konkursu Pro Carton Young Designers Award 2021!

Ideą konkursu Pro Carton Young Designers Award 2021 jest poszukiwanie innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych z zakresu opakowań tekturowych. W tegorocznej edycji jury wybierało zwycięzców spośród 640 prac nadesłanych ze 109 szkół i uniwersytetów z całego świata. W gronie 12 finalistów – jako jedyna z Polski – znalazła się Marta Simon, studentka kierunku wzornictwo na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Jej projekt pt. WOOLEN YARN PACK powstał pod kierunkiem mgr Anity Szymankiewicz w Pracowni Projektowania Opakowań w Katedrze Wzornictwa. To seria kartonowych opakowań na wełniane włóczki. Wełna może pochodzić z różnych zwierząt, stąd na każdym kartonie umieszczono wizerunki: owcy, królika angorskiego, kozy angorskiej i alpaki. Opakowanie przechowuje kulki wełnianej przędzy w zestawach, które można rozpoznać po wizerunku zwierzęcia. Konstrukcja zawiera kilka innowacyjnych i prostych rozwiązań, takich jak nacięcie chroniące przed zgubieniem końca włóczki lub system umożliwiający łączenie opakowań w zestawy. Pozwala to na wykorzystanie opakowań jako praktycznego organizera na włóczki. Solidna konstrukcja umożliwia oddzielenie wełnianej przędzy podczas przechowywania.

MK, źródło: PB

Dyskusja (0 komentarzy)