Aktualności
Konkursy
21 Listopada
Źródło: www.diamentmeblarstwa.pl
Opublikowano: 2018-11-21

Studentka UP w Poznaniu z Diamentem Meblarstwa

Zuzanna Klorek, studentka kierunku projektowanie mebli na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, została laureatką 13 konkursu Diament Meblarstwa. Jego celem jest wyłonienie najlepszych pod względem wzornictwa, technologii, innowacyjności oraz funkcjonalności produktów w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz.

SMART to mebel wielofunkcyjny o wyjątkowym designie, który bez problemu wpasuje się w każdą przestrzeń. Dedykowany przede wszystkim do małych pomieszczeń, ponieważ pełni jednocześnie trzy funkcje: spania, pracy oraz przechowywania. Dzięki neutralnej kolorystyce sprawdzi się zarówno u młodszych, jak i starszych użytkowników. Przemyślany design zapewnia bezpieczne i intuicyjne użytkowanie. Najbardziej charakterystycznym elementem jest obrotowy blat, który dzięki zastosowanej technologii można użytkować w dowolnej pozycji. SMART występuje w kilku wersjach kolorystycznych. Różne kombinacje połączenia bieli z drewnem oraz możliwość personalizacji koloru gwarantują, że produkt wpasuje się w pomieszczenia o różnych stylach. Wielofunkcyjność mebla sprawia, że użytkowanie jest łatwe i intuicyjne. Wysuwany materac może być użytkowany zarówno jako łóżko, jak i kanapa. Dzięki zastosowaniu elementu obrotowego blat zapewnia wygodę – może też służyć jako biurko do nauki, stolik nocny lub nawet miejsce do wygodnego spożywania posiłków. SMART stanowił przedmiot pracy dyplomowej Zuzanny Klorek, po czym został poddany procesowi komercjalizacji, który przeprowadziło Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Nabywcą licencji na technologię, w skład której wchodzi nagrodzony wzór przemysłowy, została firma Idźczak Meble.

Konkurs Diament Meblarstwa organizowany jest od 2006 roku. W tegorocznej edycji prawie 90 podmiotów zgłosiło blisko 130 produktów. Wyboru dokonywało specjalnie powołane, liczące około 100 osób, jury, w skłąd którego wchodzą architekcie, projektanci wnętrz, designerzy, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji, naukowcy i eksperci z branży meblarskiej, handlowcy, technolodzy produkcji, hurtownicy oraz reprezentanci firm patentowych i atestowych. Kapituła brała pod uwagę wzornictwo i zgodność z aktualnymi trendami, innowacyjność i zaawansowanie technologiczne oraz funkcjonalność i ergonomię, a także ogólny wygląd zgłoszonych produktów. Organizatorami konkursu są: Wydawnictwo meble.pl sp. z o.o. oraz Meble.pl SA.

Iwona Cieślik

 

Dyskusja (0 komentarzy)