Aktualności
Konkursy
15 Października
Opublikowano: 2019-10-15

Trwa głosowanie w Konkursie Kół Naukowych KOKON

Do 18 października trwa głosowanie na Nagrodę Internautów w Konkursie Kół Naukowych KOKON organizowanym przez Forum Uczelni Technicznych.

Konkurs skierowany jest do członków i opiekunów studenckich kół naukowych, a jego cel to promocja i popularyzacja działalności kół naukowych działających przy polskich uczelniach technicznych oraz wyłonienie najlepszych tworzonych przez nie projektów. Można je było zgłaszać do 10 października. Kapituła konkursu zakwalifikowała do udziału w nim 37 projektów. Rywalizują one w pięciu kategoriach: Projekt inżynierski (11 kandydatów), Konferencja (12), Badania naukowe (8), IT (4), Innowacje i nowe technologie (2). Wśród zgłoszonych prac są m.in. dziecięcy rower biegowy „Beeker” wykonany z materiałów drewnopochodnych (Koło Naukowe Obrabiarek CNC, SGGW), projekt bezzałogowego statku powietrznego do autonomicznego wykonywania misji transportowych i obserwacyjnych (Koło Naukowe Awioniki Melavio, PW), bolid Wyścigowy klasy Formula Student „Rusałka” (Zespół Wyścigowy PUT Motorsport, PP), aplikacja i biblioteka pozwalająca na kontrolę lotu i sterowanie automatycznym rojem dronów Ryze Tello (Koło Naukowe Sonda, UTP), lampy LED o szerokim spektrum jako efektywne źródło światła w mikrorozmnażaniu roślin ozdobnych (Studenckie Koło Naukowe ExPlant, UTP) czy inteligentne ule (SKN Telin, PŁ). Zwycięzcy zostaną wybrani przez kapitułę konkursu.

Swoją nagrodę przyznają też internauci. Jej laureat zostanie wyłoniony spośród wszystkich zakwalifikowanych do konkursu aplikacji w głosowaniu elektronicznym, które odbywa się przez specjalny formularz zamieszczony na stronie internetowej: http://www.nowa.fut.edu.pl/kokon-glosowanie-internautow/. Głosowanie trwa do 18 października.

W tegorocznej edycji konkursu KOKON największą aktywnością wykazali się studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, którzy zgłosili po 4 projekty. Po 3 wnioski złożyli przedstawiciele kół naukowych z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Białostockiej i Politechniki Śląskiej. W konkursie reprezentowane są też: Politechnika Lubelska, Politechnika Łódzka, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Uniwersytet Zielonogórski, Politechnika Częstochowska, Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska i Politechnika Rzeszowska. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 25 października w Krakowie.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu KoKoN jest Forum Uczelni Technicznych. Tworzą go samorządy studenckie polskich uczelni technicznych.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)