Aktualności
Konkursy
16 Lutego
Opublikowano: 2022-02-16

Trwa konkurs na najlepsze prace doktorskie o kulturze

Do 6 marca trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze. Pula nagród wynosi 10 tys. zł.

To już piętnasta edycja konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Inicjatywa adresowana jest do autorów prac doktorskich obronionych w roku akademickim 2019/2020 oraz 2020/2021 z następujących dziedzin: kulturoznawstwa, etnologii, etnografii, antropologii kultury, socjologii kultury, psychologii międzykulturowej oraz etnomuzykologii.

Jury złożone z przedstawicieli środowiska naukowego i NCK oceni prace i przyzna trzy nagrody pieniężne w wysokości:

  • I nagroda – 5 tys. zł,
  • II nagroda – 3 tys. zł,
  • III nagroda – 2 tys. zł.

Laureat pierwszej nagrody uzyska dodatkowo możliwość wydania pracy nakładem Narodowego Centrum Kultury.

Oceniane będą m.in. zgodność pracy z tematyką konkursu, sposób interpretacji tematu, umiejętność posługiwania się przez autora naukowym warsztatem kulturoznawczym, trafność problematyzacji, sprawność stylistyczna i dojrzałość wywodu teoretycznego, nowatorstwo i oryginalność ujęcia, znajomość dorobku dziedziny z uwzględnieniem polskiej tradycji badawczej, atrakcyjność dla przyszłych czytelników.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 marca 2022 r. Wyniki zostaną ogłoszone do końca sierpnia tego roku. Więcej szczegółów, w tym regulamin i formularz rejestracyjny, znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)