Aktualności
Konkursy
09 Stycznia
Źródło: www.famelab.org.pl
Opublikowano: 2020-01-09

Trwa nabór do kolejnej edycji FameLabu

Do 20 stycznia naukowcy z popularyzatorskim zacięciem mogą zgłaszać się do udziału w 9. edycji FameLabu. Na zwycięzcę czeka 12 tys. zł oraz miejsce w międzynarodowym finale.

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, który pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła. Czy będzie to dla nich oznaczać zdobycie nowego narzędzia w popularyzacji nauki, czy też doskonalenie umiejętności ważnych w karierze naukowej – zależy już od nich samych. Jedno jest pewne: udział w FameLabie od lat otwiera naukowcom nowe drzwi. Przez FameLab przeszli tacy znakomici popularyzatorzy i naukowcy, jak: Justyna Zaręba-Lesiak, Magdalena Richter, Alicja Wolny, Szymon Drobniak, Marcin Zastawnik, Monika Koperska, Joanna Bagniewska, Dariusz Aksamit i wielu, wielu innych. Format występu scenicznego to 3 minuty. To ograniczenie czasowe obowiązuje na wszystkich etapach konkursu, także przy zgłoszeniu.

Aby zgłosić się do FameLabu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny do 20 stycznia do godz. 12:00. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest 3-minutowy film o nauce, który musi być nagrany jednym ciągiem, bez cięć i montażu.

Laureat/-ka pierwszego miejsca w konkursie otrzyma 12 tys. zł, laureat/-ka drugiego miejsca – 6 tys. zł, laureat/-ka trzeciego miejsca – 3 tys. zł. Laureat/-ka nagrody publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu) fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tys. dolarów amerykańskich. Ponadto zwycięzca lub zwyciężczyni weźmie udział w międzynarodowym finale FameLab International w Cheltenham w Wielkiej Brytanii podczas Cheltenham Science Festival.

Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do finału, biorą udział w profesjonalnym szkoleniu MasterClass. To intensywny kurs z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji i wystąpień publicznych, prowadzony przez brytyjskich i polskich trenerów.

Daty 9. edycji konkursu FameLab

  • Przyjmowanie zgłoszeń: 2 grudnia 2019 – 20 stycznia 2020 (do godziny 12:00)
  • Półfinał: 7 marca 2020
  • Szkolenie MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych: 27–29 marca 2020
  • Finał krajowy: 16 maja 2020
  • Międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w Cheltenham: 2–7 czerwca 2020

źródło: www.famelab.org.pl

Regulamin 9. edycji FameLab Poland

 

Dyskusja (0 komentarzy)