Aktualności
Konkursy
07 Października
Opublikowano: 2023-10-07

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu EDUinspiracje Media

Do 15 października przedłużono nabór zgłoszeń do konkursu EDUinspiracje Media. Skierowany jest nie tylko do dziennikarzy, ale również niezależnych twórców, którym bliska jest idea upowszechniania szans, jakie dają programy edukacyjne prowadzone przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. 

„Pasja działania” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczna edycja konkursu EDUinspiracje – Media organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Inicjatywa skierowana jest do dziennikarzy, blogerów, youtuberów, influencerów oraz innych twórców internetowych, którzy potrafią w atrakcyjny sposób przekazać najważniejsze wartości informacyjne, wykazując się kreatywnością oraz indywidualnym stylem. Konkurs ma na celu zaprezentowanie najlepszych materiałów podejmujących tematykę programów edukacyjnych zarządzanych przez Fundację, takich jak m.in Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, Eurodesk, Europass, eTwinning, WorldsSkills Poland.

Konkurs jest otwarty dla różnych form mediów, zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych, w tym tekstu, audycji radiowych i materiałów filmowych. Prace do konkursu mogą zgłaszać zarówno indywidualni dziennikarze, jak i całe redakcje, a także twórcy internetowi – niezależnie od tego, czy działają na platformach blogowych, na YouTube, czy też jako influencerzy na różnych platformach mediów społecznościowych. Do konkursu można zgłaszać materiały, które miały swoją premierę po 1 stycznia 2022 roku.

Kapituła wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach: publicystyka, reportaż i wywiad. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 października, a wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali 30 listopada w Warszawie. Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, można znaleźć na stronie internetowej www.eduinspiracje.org.pl

MK

Dyskusja (0 komentarzy)