Aktualności
Konkursy
23 Maja
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2019-05-23

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu im. Jana Długosza

Jeszcze tylko do 31 maja można nadsyłać zgłoszenia do Konkursu im. Jana Długosza organizowanego przez firmę Targi w Krakowie sp. z o.o. To wyjątkowa inicjatywa, która popularyzuje i nagradza dzieła wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury.

Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie wydawnictwa, które w 2018 roku wydały publikacje z dziedziny szeroko pojętej humanistyki. Utwór musi być napisany w języku polskim przez polskiego autora. Każde wydawnictwo może zgłosić maksymalnie 3 tytuły. Laureatów poznamy pierwszego dnia 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, 24 października, podczas gali finałowej w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Laureat Nagrody otrzyma nagrodę pieniężną oraz statuetkę dłuta śp. prof. Bronisława Chromego.

W ubiegłym roku decyzją jury na czele z przewodniczącym prof. Władysławem Stróżewskim nagrodę otrzymała dr Monika Bobako za książkę „Islamofobia jako technologia władzy. Studium z antropologii politycznej, która ukazała się nakładem Universitas Towarzystwa Autorów i Wydawców Prac Naukowych.

Organizatorem Konkursu są Targi w Krakowie Sp. z o.o. Strategicznym celem  inicjatywy jest wzrost czytelnictwa w Polsce, jak i popularyzacja książki naukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

MK

Formularz zgłoszeniowy

Dyskusja (0 komentarzy)