Do 6 listopada trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu EDUinspiracje Media 2020. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!
Masz świetny warsztat dziennikarski, potrafisz przekazać najważniejsze wartości informacyjne, a do tego wykazujesz się kreatywnością oraz indywidualnym stylem? Weź udział w konkursie EDUinspiracje Media 2020. Konkurs adresowany jest do dziennikarzy i publicystów, którzy przystępny, zrozumiały oraz atrakcyjny w sposób prezentują problematykę związaną z programami i inicjatywami edukacyjnymi zarządzanymi przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, a w swojej działalności poruszali i promowali działania w ramach programów Erasmus+, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, Eurodesk, Europass, eTwinning.
Do konkursu mogą być zgłoszone teksty opublikowane w sposób tradycyjny, za pośrednictwem internetu bądź łącznie – zarówno drukiem, jak i w formie elektronicznej. Konkurs adresowany jest także do autorów audycji rozpowszechnionych za pośrednictwem rozgłośni radiowych, poprzez internet lub łącznie w obu technologiach. W konkursie mogą brać również udział twórcy materiałów filmowych rozpowszechnionych za pośrednictwem telewizji oraz (lub) internetu.
Uwaga! W konkursie będą oceniane artykuły, audycje i programy telewizyjne, które swoją premierę miały po 1 stycznia 2019 roku.
Prace mogą zgłaszać drogą tradycyjną lub elektronicznie zarówno dziennikarze, jak i redakcje. Termin zgłaszania i dostarczania materiałów upływa 6 listopada 2020 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe! Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone podczas Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która odbędzie się w grudniu 2020 r. Autorzy najlepszych prac otrzymają statuetki i dyplomy z tytułem EDUinspiracje – Media 2020 oraz nagrody rzeczowe.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+. FRSE jest jedyną w Polsce instytucją z tak ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu kilkunastoma edukacyjnymi programami europejskimi. W latach 2007–2013 koordynowała w Polsce programy „Uczenie się przez całe życie” (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig) oraz „Młodzież w działaniu”.
MK