Aktualności
Konkursy
08 Marca
Opublikowano: 2020-03-08

Wiosenna odsłona konkursu „Innowacja jest Kobietą”

Polska Sieć Kobiet Nauki ogłosiła wiosenną odsłonę konkursu „Innowacja jest Kobietą”. W XII edycji wyłonione zostaną aż 3 laureatki.

Celem konkursu jest wyłonienie innowacyjnego rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego pomysłu. Udział w konkursie mogą wziąć badaczki-wynalazczynie, będące autorkami bądź współautorkami takiego rozwiązania. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia. W tej edycji wyłonione zostaną aż trzy laureatki, które w nagrodę zaprezentują swoje wynalazki podczas III Międzynarodowej Wystawy Technicznych Innowacji, Patentów i Wynalazków INVENT-ARENA w czeskim Trzyńcu. Impreza odbędzie się w dniach 9–11 czerwca. Wyboru dokona komisja konkursowa, w skład której wchodzą członkinie zarządu fundacji Polska Sieć Kobiet Nauki.

W poprzedniej edycji konkursu doceniono projekt dr Marty Fiedoruk-Pogrebniak z Pracowni Teoretycznych Podstaw Chemii Analitycznej w Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Opracowała proste, tanie i przenośne systemy analityczne, które mogą być wykorzystywane przez osoby nieposiadające specjalistycznego wykształcenia do przeprowadzania prostych analiz zarówno w zakresie diagnostyki medycznej, jak również analityki środowiska. Jej rozwiązanie to odpowiedź na problem, który do tej pory wymagał zaangażowania specjalistycznej aparatury w nieprzenośnym laboratorium analitycznym. Pomysł może być rozwijany w kierunku detekcji innych schorzeń bądź zanieczyszczeń środowiska. Zastosowanie technologii LoP w połączeniu z detekcją kolorów przy użyciu diod elektroluminescencyjnych obiecuje znaczne ułatwienia w życiu i pracy wielu ludzi.

MK

Regulamin XII edycji konkursu „Innowacja jest Kobietą”

Dyskusja (0 komentarzy)