Aktualności
Konkursy
18 Lutego
Źródło: www.p.lodz.pl
Opublikowano: 2019-02-18

Wyróżnienie dla studentów architektury z Łodzi

Studenci architektury z Politechniki Łódzkiej otrzymali wyróżnienie na międzynarodowym architektonicznym konkursie zorganizowanym przez stowarzyszenie Young Architects Comptetition.  

Pięcioosobowy zespół w składzie: Aleksandra Kozłowska, Adam Cylny, Nina Wojtczuk, Maria Michnowska, Alicja Wieczorkiewicz z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ wziął udział w konkursie KID’s FACTORY, poświęconemu problematyce rewitalizacji oraz konserwacji terenów dawnej fabryki ceramiki we włoskiej miejscowości Laveno Mombello. Zadaniem uczestników była jej adaptacja na ogromne centrum edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci i młodzieży.

– Podstawowy program centrum miał obejmować wiele funkcji, takich jak: boiska sportowe, place zabaw, część noclegowa, część edukacyjną – szkołę, oraz zwierzyniec – wyjaśnia Aleksandra Kozłowska. – Za nasz projekt otrzymaliśmy Honorable Mention, czyli honorowe wyróżnienie. Jest to dla nas ogromny sukces, ponieważ każdego roku do konkursu przystępują tysiące uczestników z całego świata i często są to już doświadczeni architekci. Dostrzeżone zostało nasze holistyczne podejście do całości założenia – zaproponowane rozwiązanie nie pomijało żadnego aspektu, zarówno w kwestii rozwiązań architektonicznych, jak i funkcjonalnych.

Celem stowarzyszenia YAC jest zachęcanie młodych architektów do działań projektowych dotyczących szeroko pojętej architektury oraz urbanistyki. Na ich stronie internetowej można przeczytać, że chcą zmieniać kulturę projektowania, rozwiązywać problemy związane z ludzkimi działaniami w przestrzeni. Stowarzyszenie pragnie również wspierać kreatywność architektów oraz młode talenty, wręczając atrakcyjne nagrody oraz promując zwycięzców swoich konkursów na międzynarodowych platformach architektonicznych (Archdaily, Dezeen, Bustler) oraz w zagranicznych magazynach branżowych.

Małgorzata Trocha

Dyskusja (0 komentarzy)