Aktualności
Konkursy
25 Listopada
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-11-25

Wyróżnienie w konkursie UPRP dla naszego dziennikarza

Mariusz Karwowski, dziennikarz „Forum Akademickiego”, otrzymał wyróżnienie w konkursie Urzędu Patentowego RP na informację medialną o tematyce ochrony własności intelektualnej, w tym przemysłowej.

W tym roku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta, edycja konkursu. Ma on na celu upowszechnianie wiedzy oraz podnoszenie świadomości społecznej, w tym przede wszystkim przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu, o ochronie własności przemysłowej, a także znaczenia tej problematyki dla rozwoju innowacyjności i kreatywności, zwłaszcza w działalności gospodarczej w Polsce. W konkursie brały udział artykuły prasowe, artykuły internetowe opublikowane na portalach o tematyce biznesowej, gospodarczej, ekonomicznej i technicznej, blogi poświęcone tematyce innowacyjności w kontekście budowania przewagi konkurencyjnej i strategii w oparciu o wykorzystanie własności intelektualnej, w tym przemysłowej, a także audycje radiowe i telewizyjne. Wszystkie dotyczyły szeroko rozumianej problematyki ochrony własności intelektualnej, w tym przemysłowej, zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz zarządzania prawami na dobrach niematerialnych i ich komercjalizacji.

Wśród siedmiorga wyróżnionych w tegorocznym konkursie znalazł się także nasz redakcyjny kolega Mariusz Karwowski. Doceniono jego trzy artykuły opublikowane na łamach miesięcznika „Forum Akademickie”:

To nie pierwszy sukces naszego dziennikarza w konkursie URPP. W latach 2014, 2015 i 2016 był laureatem nagrody głównej. W 2013 r. zdobył także główną nagrodę w konkursie „Słowa dla Innowacji”, organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, za cykl artykułów popularyzujących tematykę innowacyjności. W 2017 r. zdobył wyróżnienie w konkursie „Dziennikarze dla Klimatu” organizowanym przez Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2010 r. został wyróżniony w konkursie im. Karola Sabatha, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl, za najlepszy tekst popularnonaukowy w polskiej prasie. Otrzymał też wyróżnienie w konkursie „Stop rasizmowi w sporcie” w kategorii materiał prasowy/internetowy w konkursie organizowanym przez Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. W 2017 roku napisał książkę W naukowym tygluLubelskie innowacje badawcze. Z „Forum Akademickim” związany jest od 2000 roku.

Red.

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)