Aktualności
Konkursy
01 Czerwca
Opublikowano: 2022-06-01

Zbliża się finał Enactus Poland!

Studenci siedmiu uczelni wezmą udział w finale Enactus Poland National Competitionnajwiększym w Polsce konkursie projektów społecznych. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca w Kinotece PKiN w Warszawie.

Enactus jest inicjatywą zrzeszającą ambitnych studentów, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie liderów biznesowych. Pod okiem doświadczonych opiekunów, z pełnym zaangażowaniem planują  i realizują autorskie projekty. Wykorzystują nowinki technologiczne, tworząc innowacyjne modele biznesowe, których celem jest wsparcie społeczności lokalnych.

Głównymi założeniami studenckich idei jest poprawa jakości w trzech obszarach: biznesowym, społecznym i ekologicznym. Jest to przedsięwzięcie, które daje szansę na rozwój zarówno twórcom, jak i odbiorcom. Cele i wyzwania towarzyszące programowi Enactus nie są przypadkowe – mieszczą się bowiem w założeniach SDG 2030 (Sustainable Development Goals) wykreowanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Konkurs jest jedynym takim wydarzeniem, na którym młodzi przedsiębiorcy-studenci prezentują swoje start-upy biznesowemu jury. Nowatorskie aplikacje, energooszczędne technologie czy systemy pomocy dla osób w potrzebie stworzone przez studenckie zespoły oceni ponad stu prezesów i członków zarządów największych polskich i zagranicznych spółek. Autorzy zwycięskiego projektu będą reprezentować Polskę na finale Enactus World Cup 2022 w Puerto Rico.

W krajowym finale Enactus Poland 2022 wezmą udział studenci z siedmiu uczelni: Politechniki Poznańskiej, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W trakcie części networkingowej odbędzie się również debata ekspercka „Polska Europejskim Hubem Talentów”.

Tegoroczny konkurs odbędzie się 9 czerwca w Kinotece PKiN w Warszawie. Początek o godzinie 9:00.

Enactus to powstała pod nazwą SIFE w 1975 roku w Stanach Zjednoczonych międzynarodowa organizacja non-profit, która wspiera studentów ponad 1700 uczelni w 36 krajach. Jest to największe na świecie stowarzyszenie łączące świat akademicki ze światem biznesu. Główną jednostkę Enactus stanowi Enactus World Headquarters w Springfield w stanie Missouri, którego częścią jest departament zagraniczny – Enactus International. W poszczególnych państwach działają organizacje koordynujące krajowe edycje programu Enactus. Przedsięwzięcie łączy studentów, wykładowców i liderów biznesu, menedżerów oraz firmy, które przedsiębiorczością odpowiadają na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne, wspierając rozwój lokalnych społeczności.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)