Aktualności
Konkursy
06 Października
Opublikowano: 2022-10-06

Zgłoszenia do konkursu o Nagrodę Królowej Szwecji

Ruszyła siódma edycja konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji Sylwii. Zgłoszenia od pielęgniarek i pielęgniarzy pracujących w zawodzie, osób będących w trakcie specjalizacji oraz studentek i studentów pielęgniarstwa przyjmowane są do 1 listopada.

Nagroda została ustanowiona 23 grudnia 2013 r. przez organizację Swedish Care International jako prezent dla Jej Królewskiej Mości Królowej Sylwii z okazji urodzin. Konkurs ma charakter międzynarodowy i równolegle jego edycje odbywają się w Szwecji, Finlandii, Niemczech, na Litwie, na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA oraz w Brazylii.

W polskiej edycji biorą udział prace nadesłane przez osoby, które są w trakcie kształcenia lub pracują jako pielęgniarka i pielęgniarz. Nagrodzone zostaną działania już wdrożone lub pomysły, które dopiero będą zrealizowane. Pomysły mają się skupiać na poprawie opieki nad pacjentami, ze szczególnym uwzględnieniem chorych cierpiących na demencję oraz seniorów.

Laureat, oprócz możliwości stażu, otrzyma stypendium w wysokości 6 tys. euro. Odbierze je z rąk królowej podczas uroczystej gali w Sztokholmie. W czasie spotkania zwycięzcy ze wszystkich krajów wygłaszają przemówienie na temat swojego pomysłu.

Nabór wniosków poprzez specjalną platformę zgłoszeniową trwa do 1 listopada. Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu: www.queensilvianursingaward.pl.

W dotychczasowych polskich edycjach wzięło udział ponad 800 uczestników, którzy zgłosili około 1200 pomysłów. W ubiegłym roku zwyciężyła Julia Osiecka, studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doceniono jej pomysł na poprawę zdrowia pacjentów cierpiących na demencję poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii VR.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)