Aktualności
Nagrody
22 Lutego
Fot. M. Każmierczak
Opublikowano: 2024-02-22

Medal Magnusa Hirschfelda po raz pierwszy dla Polaka

Prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, pedagog, doradca rodzinny i specjalista w zakresie zdrowia publicznego, otrzymał Medal Magnusa Hirschfelda przyznawany przez Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Naukowych Badań nad Seksualnością. Po raz pierwszy wyróżnienie to trafiło do Polaka.

Medal Magnusa Hirschfelda przyznawany jest przez Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Naukowych Badań nad Seksualnością (Deutsche Gesellschaft Für Sozialwissenschaftliche Sexualforschung, DGSS) za szczególne zasługi w dziedzinie badań nad seksualnością człowieka i edukację seksualną. W tym roku uhonorowano nim prof. Zbigniewa Izdebskiego.

Badacz jest seksuologiem, pedagogiem, doradcą rodzinnym, specjalistą w zakresie zdrowia publicznego. Kieruje Katedrą Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2019 roku jest przewodniczącym Rady Naukowej Dyscypliny Pedagogika na UW. Od października ub.r. pełni funkcję koordynatora Wydziału Medycznego UW.

Kieruje również Katedrą Humanizacji Medycyny i Seksuologii Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od 2010 roku jest stałym współpracownikiem naukowym Instytutu ds. Badań nad Seksem, Płciowością i Prokreacją im. Kinsey’a w Uniwersytecie Indiana (USA). Jest współpracownikiem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Naukowiec zainicjował i organizuje Ogólnopolskie Debaty o Zdrowiu Seksualnym. Łączy działalność badawczą, dydaktyczną i kliniczną. Jest autorem licznych publikacji, książek naukowych i popularno-naukowych. Realizuje projekty badawcze dotyczące zdrowia i seksualności Polaków w cyklu życia.

źródło: UW

Dyskusja (0 komentarzy)