Najlepsze studenckie inicjatywy oraz najbardziej aktywnych studentów doceniono podczas IX Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”. Przyznano także wyróżnienia osobom i instytucjom wspierającym środowisko studenckie.
Plebiscyt „Pro Juvenes” organizowany jest przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej nieprzerwanie od 2013 roku. Jego celem jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. Zwycięzców wybiera środowisko studenckie w głosowaniu internetowym, które w tym roku przeprowadzono między 9 a 14 listopada. Gala, podczas której ogłoszono wyniki, odbyła się w sobotę 20 listopada.
W jedenastu kategoriach zwycięzców wyłoniło głosowanie internautów:
To konkurs talentów, w którym może wziąć udział każdy student AGH chcący zaprezentować swój talent oraz wszelkie umiejętności i zdolności. To również najbardziej rozrywkowe show odbywające się na kampusie AGH! Pokazuje, że wśród studentów uczelni technicznej, oprócz inżynierskich i programistycznych umysłów, skrywa się wiele artystycznych dusz.
Akcja zorganizowana przez studentów z Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM polegała na wsparciu materialnym pracowników ochrony zdrowia walczących na pierwszej linii frontu z pandemią.
Projekt realizowany przez Naukowe Koło Chemików UG ma na celu otrzymanie powłok samoczyszczących o wysokiej aktywności fotokatalitycznej i samoczyszczącej w celu usuwania zanieczyszczeń z powietrza.
Studencki Dzień Jakości odbył się w tym roku w formule hybrydowej, a jego tematem przewodnim była studencka „Biała księga jakości kształcenia”, stanowiąca podsumowanie projektu ,,Przyszłość kształcenia na PG” stworzonego i zrealizowanego przez Komisję Dydaktyki i Jakości Kształcenia SSPG w 2019 r.
Organizacja działa na rzecz studentów z niepełnosprawnościami poprzez organizację wydarzeń, spotkań integracyjnych i warsztatów. Przed rozpoczęciem każdego roku akademickiego współorganizuje Spotkania Adaptacyjne dla studentów pierwszego roku. Współpracuje z Biurem Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami. Oferuje także liczne aktywności skierowane dla studentów z niepełnosprawnościami w okresie wakacyjnym oraz w trakcie przerwy międzysemestralnej. Są to zimowe seminaria szkoleniowe, spływy kajakowe czy obozy sportowo-rekreacyjne. Stałym punktem w kalendarzu jest Letnia Szkoła Języka Angielskiego.
W skład organizacji wchodzą cztery redakcje: BIS AGH – Biuletyn Informacyjny Studentów AGH dostarcza wszystkie informacje dotyczące życia uczelni i Krakowa; KSAF AGH – Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna, odpowiada za relacje fotograficzną z wszystkich wydarzeń; RADIO17 – internetowa rozgłośnia studencka zajmująca się dodatkowo tworzeniem banku lektorów oraz obstawą wydarzeń muzycznych; MINE TV – Telewizja i Studio Produkcyjne, tworzy relacje video z wydarzeń oraz materiały promocyjne.
Studentka kierunku lekarskiego. Od dwóch lat działa w Zakładzie Preparatyki Anatomicznej i Donacji.
Studentka kierunku wychowanie fizyczne od najmłodszych lat rozwija się na różnych płaszczyznach sfery artystycznej. Ukończyła pierwszy stopień szkoły muzycznej. Umiejętność gry na fortepianie wykorzystuje w zespole muzycznym „Grupa Made”. Lubuje się również w malowaniu obrazów. Jej prace można było zobaczyć m.in. w Galerii Leszczyńskej. Swoje zdolności manualne poszerza i rozwija tworząc cosplaye. W wieku szesnastu lat rozpoczęła swoją przygodę w grupie kuglarskiej, z którą tworzyła wiele spektakli. Jednak jej serce skradł ogień, z którym do dzisiaj ściśle wiąże swoje życie. Te niezwykłe umiejętności można podziwiać na rynkach różnych miast w całej Polsce w postaci performance’ów ulicznych. Największym sukcesem jest pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie artystycznym Fireproof w Kutnie. W swojej karierze artystycznej znalazła również miejsce na niezwykłe pokazy na wysokości. Od kilku lat zajmuje się szarfami wertykalnymi, które dostarczają adrenalinę nie tylko jej, ale i publiczności.
Specjalizuje się w łuku klasycznym. W październiku 2019 r. zdobyła srebrny medal na światowych igrzyskach wojskowych w Wuhanie. W tym roku wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie dotarła do 1/32 finału. Po ukończeniu studiów licencjackich na kierunku wychowanie fizyczne i sport na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie kontynuuje studia magisterskie na kierunku zarządzanie w sporcie i turystyce na UJ. W październiku 2019 r.
Student I roku II stopnia International Relations na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa. Od początku działalności w samorządzie studenckim bezinteresownie pomaga studentom zagranicznym, którzy w czasie pandemii spędzali czas zamknięcia w akademikach. Współrealizuje projekty w środowisku akademickim dla studentów zagranicznych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Prowadził webinary dla kandydatów na studia. Koordynował również działania związane z organizacją wydarzeń takich jak: Zjazd Forum Uniwersytetów Polskich, finał projektu „Młodzi na Rynku Pracy” czy Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej.
Pozostałych triumfatorów wskazała kapituła konkursu:
Mariusz Karwowski