Życie akademickie

21. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej – już w przyszłym tygodniu

Opublikowano: 17.03.2017

forum akademickie

W piątek 24 marca rozpocznie się 21. edycja Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Targi potrwają trzy dni: od 24 do– 26 marca 2017 r. Wstęp na targi jest wolny.

W tym roku Targi odbywają się po raz pierwszy poza murami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W wyniku współpracy podjętej przez Wydawnictwo Naukowe UAM i Międzynarodowe Targi Poznańskie imprezę przeniesiono na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie równolegle odbędą się również Targi Edukacyjne i Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców.

Oprócz dużego wyboru książek wydawców akademickich (jak zawsze dopiszą wydawnictwa czołowych polskich uczelni), będzie też można znaleźć nowości wydawców książek popularnonaukowych (m.in. Arkady Sp. z o.o., Bellona SA, Helion SA, Międzynarodowe Centrum Kultury, słowo/obraz terytoria). Tradycyjnie wydawcy będą prowadzili sprzedaż książek w cenach promocyjnych.

21. Poznańskim Targom Książki Naukowej i Popularnonaukowej będą towarzyszyć aż 3 bloki tematyczne, bliskie sercu naszych gości. W tym samym pawilonie odbędą się Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Targi Edukacyjne, podczas których wiele szkół i uczelni będzie prezentować swoją ofertę dydaktyczną. Przedstawiciele oświaty chętnie zwiedzą Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC, gdzie tematem przewodnim będzie nowa technologia w nauczaniu. Na wszystkie imprezy targowe obowiązuje wstęp wolny, więc warto wybrać się do nas całą rodziną – każdy znajdzie coś dla siebie.

Można śmiało powiedzieć, że w dniach 24-26 marca 2017, cały Poznań będzie żył książkami.

Uczestnicy Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej wybierać mogą z wielu propozycji ciekawych spotkań. Ten, kto chciałby się dowiedzieć, czy można zamieścić na okładce „wizerunek” Pałacu Kultury i Nauki, otrzyma odpowiedź na to pytanie w piątek, podczas spotkania z mec. Joanną Hetman-Krajewską, które dotyczyć będzie korzystania z materiałów ilustracyjnych przez wydawnictwa oraz inne podmioty gospodarcze i kulturalne. Również w piątek o rozwoju i promocji czasopism naukowych będą rozmawiać wydawcy na spotkaniu Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych. W sobotę odbędzie się Forum Wydawców, podczas którego poruszony zostanie temat projektu Ustawy o jednolitej cenie książki przez przedstawiciela Polskiej Izby Książki – Piotra Dobrołęckiego oraz kwestia prawa pokrewnego wydawców jako szansy lub zagrożenia dla rynku wydawniczego, o czym powie mec. Marcin Barański. A od godz. 13.00 na stoisku Wydawnictwa Naukowego UAM będzie można porozmawiać z prof. Małgorzatą Cywińską i otrzymać jej najnowszą książkę z autografem.

Między spotkaniami organizatorzy zapraszają na stoisko Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej – to idealne miejsce odpoczynku. Komiksy dla ludzi w każdym wieku i wygodne pufy pozwolą wszystkim odwiedzającym na chwilę relaksu, pokazując jednocześnie bogactwo i różnorodność komiksowej sztuki.

W tym roku na dobrą zabawę mogą liczyć i dzieci, specjalnie dla których przygotowane zostały warsztaty. Pracownicy Ogrodu Botanicznego na zajęciach artystycznych pokażą jak wyplatać wiosenne i świąteczne ozdoby, studenci Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej poprowadzą panele czytelnicze: „Zabawy liryczne” dla młodszych oraz „Podróże z prozą” dla starszych, a studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych będą bawić się z dziećmi, angażując poszczególne zmysły w odszukiwaniu zaginionego skarbu, dotykowym quizie, zapachowych zgadywankach czy sprytnym oku.

Targom towarzyszyć też będzie wystawa fotograficzna „Ogród różnorodności. Przyroda. Nauka. Kultura” – w obiektywie uchwycone zostały początki, rozwój i osiągnięcia Ogrodu Botanicznego UAM w jego ponad 90-letniej działalności w Poznaniu

Program oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.press.amu.edu.pl.


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie