Konkursy

Absolwent PWr pierwszym Polakiem na prestiżowej liście liderów w STEM i branży kosmicznej

Opublikowano: 2020-09-29

forum akademickie
Źródło: Innspace

Piotr Torchała, świeżo upieczony absolwent Politechniki Wrocławskiej i członek wielokrotnie nagradzanej grupy Innspace, został laureatem The Mars Generation 24 Under 24 Leaders and Innovators In STEAM and Space Awards. To coroczny konkurs dla młodych osób z całego świata, wyróżniających się swoją działalnością w obszarze STEM.

Co roku organizacja The Mars Generation nagradza 24 osoby z całego świata, które nie przekroczyły 24 roku życia, za ich wybitne osiągnięcia w nauce, technice, inżynierii czy sztuce. Jury ze wszystkich zgłoszeń wybiera osoby, których działania mają znaczący wpływ na otoczenie. Po raz pierwszy w gronie zdolnych, młodych osób znalazł się Polak – Piotr Torchała, tegoroczny absolwent Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Wrocławskiej. Przez ostatnie lata związany jest głównie z inżynierią kosmiczną. Zaczynał jako konstruktor zawieszenia w łaziku marsjańskim projektowanym przez zespół z Politechniki Wrocławskiej, aby następnie zostać liderem całego projektu i prezesem koła naukowego. Został doceniony za ogromną pasję do inżynierii kosmicznej, zwłaszcza jeżeli chodzi o zagadnienia mechaniczne i działalność popularnonaukową.

„Sędziowie byli pod wrażeniem twoich osiągnięć w inżynierii mechanicznej i twojej pasji do innowacji w technologii kosmicznej. Twoje umiejętności przywódcze widoczne w całym twoim bogatym doświadczeniu zadziwiły naszych sędziów, podobnie jak twoja pasja edukowania i inspirowania innych w twojej społeczności” – napisano w uzasadnieniu.

W październiku 2018 r. wraz z Magdaleną Łabowską, Beatą Suścicką i Justyną Pelc Piotr Torchała założył własną grupę Innspace, która skupia się na projektach związanych z inżynierią kosmiczną. Przez dwa lata działalności grupa odniosła wiele sukcesów. Zajęła 5. miejsce w konkursie Mars Colony Prize na projekt marsjańskiego miasta, zdobyła główną nagrodę ESA Grand Prix w konkursie Student Aerospace Challenge za projekt kabiny samolotu suborbitalnego czy wyróżnienie w Kuala Lumpur Architecture Festival za projekt bazy marsjańskiej. W tym czasie członkowie Innspace uczestniczyli też w szeregu wydarzeń popularnonaukowych i w międzynarodowych konferencjach, czego wynikiem jest sześć publikacji.

źródło: Innspace

 


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie