Sprawy nauki

Anna Budzanowska wiceministrem nauki

Opublikowano: 2019-12-10

forum akademickie
Źródło: MNiSW

Dr Anna Budzanowska, która od 2016 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego pełniła funkcję dyrektor generalnej, została powołana na podsekretarza stanu w resorcie kierowanym przez Jarosława Gowina.

Nowa wiceminister jest współtwórczynią Narodowego Kongresu Nauki oraz cyklu konferencji „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Odpowiadała za projekty strategiczne w ministerstwie oraz przewodniczy pracom zespołu do spraw wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Z ramienia MNiSW zasiada w Radzie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

W dotychczasowej karierze pełniła funkcję dyrektora ds. współpracy instytucjonalnej w Kancelarii Prezydenta RP, kierowała również Departamentem Sportu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie odpowiadała za przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver (2010) i w Londynie (2012). W uznaniu za wkład i zaangażowanie w organizację tych przedsięwzięć została wybrana do zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W 2007 roku, jako zastępca dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza, sprawowała nadzór nad realizacją inicjatyw z zakresu dyplomacji kulturalnej, a także uczestniczyła w pracach związanych z planowaniem udziału Polski w EXPO w Saragossie w 2008 r. Była związana z programami Komisji Europejskiej „Kultura 2007‒2013” oraz „Europa dla Obywateli”. W ramach projektu „Europejskie Miasto Kultury ‒ Kraków 2000” koordynowała projekty z zakresu kultury i nauki. We współpracy ze środowiskami studenckimi i organizacjami pozarządowymi kierowała także projektem „Młodzi Kraków 2000”.

Pracę w administracji publicznej łączyła z działalnością akademicką, zdobywając doświadczenie dydaktyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

Anna Budzanowska posiada stopień naukowy doktora nauk humanistycznych nadany przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskała tytuł Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, Uniwersytetu Gdańskiego i Rotterdam School of Management Erasmus University.

Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na badaniu doktryn politycznych i prawnych oraz systemów ustrojowych, a także na politykach publicznych. Jest specjalistką z zakresu myśli politycznej francuskiej prawicy i stypendystką rządu francuskiego. Bierze czynny udział w krajowych i międzynarodowych kongresach naukowych i grupach badawczych, publikuje swoje prace w specjalistycznych czasopismach naukowych.

źródło: MNiSW


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie