Szkoły wyższe

Bionanopark i Wydział Zarządzania UŁ zacieśniają współpracę

Opublikowano: 30.11.2017

forum akademickie

Bionanopark oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego podpisały umowę o współpracy, której celem jest wzbogacenie oferty Bionanoparku o usługi szkoleniowo-doradcze.

W imieniu Bionanoparku dokument podpisał Marek Cieślak, prezes Zarządu, a Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego reprezentował dr hab. Tomasz Czapla, prof. UŁ, dziekan Wydziału.

Planowana współpraca obu instytucji zakłada podejmowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, przede wszystkim prowadzenie analiz i szkoleń w zakresie finansów, strategii, zarządzania i marketingu przez ekspertów Wydziału Zarządzania UŁ na rzecz najemców i partnerów Bionanoparku.

Wydział Zarządzania to jedna z najprężniej działających jednostek Uniwersytetu Łódzkiego. W najnowszym rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych „Rzeczpospolitej” został oceniony jako jeden z najlepszych wydziałów ekonomicznych w Polsce – zajął II miejsce w kategorii “Wydziały ekonomiczne” (na 27 wydziałów).

Bionanopark to nie tylko centrum wdrożeniowe z nowoczesnymi laboratoriami badawczymi, ale
i inkubator dla innowacyjnych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Firmy skupione w tym miejscu, oprócz zaplecza infrastrukturalnego, mogą liczyć także na wsparcie merytoryczne. W praktyce oznacza to dostęp do usług konsultingowych, szkoleń i mentoringu. Dotychczas zakres oferty doradczej skupiał się głównie na zagadnieniach miękkich, takich jak prowadzenie negocjacji, czy tworzenie prezentacji. Dzięki współpracy z Wydziałem Zarządzania partnerzy Bionanoparku uzyskają możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów zajmujących się na przykład zarządzaniem projektami lub rachunkowością.

– Od wielu lat współpracujemy z Uniwersytetem Łódzkim, w tym z Wydziałem Zarządzania. Teraz ta kooperacja została sformalizowana. Bionanopark odgrywa istotną rolę w regionie jako instytucja, która wspomaga synergię pomiędzy nauką, a biznesem i wspiera rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, między innymi w ramach swojego inkubatora technologicznego. Umowa, którą dzisiaj podpisaliśmy pozwoli nam poszerzyć ofertę doradczą o nowe obszary, które interesują młodych przedsiębiorców – mówi Marek Cieślak, prezes Bionanoparku.

Agnieszka Wołowiec


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie