Sport akademicki

Czwarte złoto dla Polski w Neapolu

Opublikowano: 2019-07-12

forum akademickie
Fot. Paweł Skraba

Alicja Konieczek, studentka Western Colorado University, reprezentująca na co dzień klub RLTL ZTE Radom, zdobyła złoty medal w biegu na 3000 m z przeszkodami podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Po ośmiu dniach imprezy Akademicka Reprezentacja Polski ma już 10 medali.

Konieczek dobiegła do mety w czasie 9:41,46. Do poprawienia swojego rekordu życiowego zabrakło jej jedynie 0,30 sek. Przez większą część dystansu trzymała się w czubie stawki, ale była na 3-4 miejscu. Przed ostatnim okrążeniem zaatakowała Etiopka Meswat Asmare Dagnaw i uciekła do przodu, ale pogoń Polki była wspaniała. Ostatnie 400 metrów w jej wykonaniu było fenomenalne, a na 200 metrów przed metą wyprzedziła opadającą z sił rywalkę i pomknęła do mety. Nad drugą na mecie Argentynką Belen Casettą uzyskała blisko dwie sekundy przewagi. Etiopka przybiegła ostatecznie trzecia.

– Trudno mi uwierzyć, że wygrałam. Jestem bardzo szczęśliwa. Pierwszy raz przyjechałam na międzynarodowe zawody, zakładając, że chcę zająć miejsce w pierwszej trójce, choć nie mówiłam o tym głośno. Ten złoty medal to spełnienie moich marzeń – skomentowała swoje zwycięstwo Konieczek.

Kilka minut po jej zwycięstwie polska ekipa cieszyła się z brązowego krążka w konkursie pchnięcia kulą, który wynikiem 17,65 m wywalczyła Klaudia Kardasz. Studentka Politechniki Opolskiej walczyła o brąz z Białoruską Aleną Pasechnik, przez chwilę była czwarta, ale ostatecznie pokonała rywalkę o 36 centymetrów i cieszyła się z brązu. W czwartek na najniższym stopniu podium stanął także Patryk Dobek. Student Uniwersytetu Szczecińskiego sięgnął po brąz w biegu na 400 m przez płotki. Polak uzyskał wynik 48,99 s, będący jego najlepszym rezultatem w tym roku.

Po ośmiu dniach uniwersjady mamy zatem już dziesięć medali, w tym cztery złote i sześć brązowych, co daje jej dwunastą pozycję w klasyfikacji medalowej. Na najwyższym stopniu podium stanęli: drużyna strzelczyń w konkurencji karabin pneumatyczny w składzie Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska, kulomiot Konrad Bukowiecki, Michał Rozmys, który wygrał rywalizację w biegu na 1500 metrów i najlepsza na dystansie 3000 metrów z przeszkodami Alicja Konieczek. Z kolei brązowe medale wywalczyli: drużyna szpadzistek w składzie Martyna Swatowska, Anna Mroszczak, Jagoda Zagała i Kamila Pytka, szpadzista Wojciech Kolańczyk, pływak Filip Zaborowski, taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz, Patryk Dobek na 400 metrów przez płotki i kulomiotka Klaudia Kardasz.

źródło: pasja.azs.pl


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie