Sport akademicki

Drugi złoty medal dla Polski na Uniwersjadzie w Neapolu

Opublikowano: 2019-07-09

forum akademickie
Fot. Paweł Skraba

Konrad Bukowiecki z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, reprezentujący AZS UWM Olsztyn, zdobył złoty medal w konkursie pchnięcia kulą podczas Letniej Uniwersjady w Neapolu. Wynikiem 21,54 m Polak ustanowił przy okazji nowy rekord Uniwersjady.

Bukowiecki był bezkonkurencyjny od pierwszej do ostatniej kolejki. W pierwszym rzucie uzyskał 20,63 m. Później oddał dwie nieudane próby. W czwartym pchnięciu umocnił się jednak na prowadzeniu – 21,00 m, a w piątej kolejce posłał kulę ponad pół metra dalej – 21,54 m.

– Bardzo się cieszę, że wygrałem. Zrealizowałem swój cel, a przy okazji ustanowiłem rekord Uniwersjady, więc tym bardziej mam powody do radości. Miałem tutaj coś do udowodnienia za poprzednią Uniwersjadę – powiedział Bukowiecki tuż po zwycięstwie. – Byłem dobrze zmotywowany. Rywale zbliżali się do mnie, wiedziałem, że stać ich na to, by pchać jeszcze dalej, więc musiałem poprawić jeszcze swój wynik – skomentował przebieg finałowego konkursu.

To drugi złoty medal biało-czerwonych na włoskich arenach. Pierwszego dnia Uniwersjady na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna w składzie: Aneta Stankiewicz (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, klub: CWZS Zawisza Bydgoszcz), Katarzyna Komorowska (Uniwersytet Łódzki, klub: KS Społem Łódź) oraz Natalia Kochańska (Uniwersytet Warszawski, klub: ZKS Gwardia Zielona Góra), które wygrały konkurencję strzelania z karabinu pneumatycznego z 10 metrów.

Poza tym mamy też na koncie trzy brązowe krążki: Filipa Zaborowskiego (Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, klub: MKP Szczecin) w pływackim wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym, Wojciech Kolańczyka w turnieju indywidualnym szpadzistów oraz drużyny szpadzistek w składzie: Anna Mroszczak (Politechnika Wrocławska, klub: AZS Wratislavia Wrocław), Jagoda Zagała (AWF Katowice, klub: GKS Piast Gliwice), Martyna Swatowska (AWF Katowice, klub: AZS AWF Katowice) i Kamila Pytka (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, klub: AZS AWF Warszawa), które powtórzyły tym samym wynik z poprzedniej Uniwersjady w Tajpej.

Z pięcioma medalami Polska zajmuje w klasyfikacji 12. miejsce. Uniwersjada potrwa do 14 lipca.

MK

źródło: www.pasja.azs.pl

 

 

 


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie