Szkoły wyższe

Drzwi Otwarte UMCS 2017

Opublikowano: 2017-03-13

forum akademickie

„UMCS. Zadbaj o swoją przyszłość” – pod takim hasłem w tym roku odbędą się Drzwi Otwarte UMCS, czyli jedno z największych wydarzeń skierowanych do kandydatów na studia. Podczas akcji uczelnia daje szansę młodzieży, aby zobaczyła, jak studiuje się na UMCS i dlaczego warto stać się częścią społeczności akademickiej uniwersytetu.

Drzwi Otwarte odbędą się 24 marca w Akademickim Centrum Kultury UMCS “Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16, Lublin) oraz na poszczególnych wydziałach uczelni. Start o godz. 9.00. Dla kandydatów organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i niespodzianek, aby pokazać, że studiowanie to nie tylko egzaminy, kolokwia i nieprzespane noce, ale również zabawa, możliwość odwiedzenia miejsc, które do tej pory były nieosiągalne oraz odkrycie w sobie zainteresowań i pasji.

Podczas Drzwi Otwartych “Chatka Żaka” zostanie podzielona na specjalne strefy tematyczne:
– w strefie edukacji odbędą się prezentacje oferty edukacyjnej poszczególnych jednostek UMCS (wydziały, centra językowe). W tym miejscu będzie można poznać ofertę studiów, porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych wydziałów, co być może ułatwi kandydatom podjęcie najsłuszniejszej decyzji dotyczącej ich ścieżki kształcenia;
– w strefie aktywności wszyscy zainteresowani zobaczą, jak żyją studenci, jak wygląda studenckie życie na co dzień. W tej strefie organizatorzy uchylą nieco rąbka tajemnicy tego, co dzieje się poza salą wykładową. W tej strefie zaplanowano m.in. pokazy, prezentacje, konkursy, gry i fotobudkę;
– w strefie pn. “szkolenia i doradztwo zawodowe” odbędą się konsultacje z doradcami zawodowymi, podczas których specjaliści z Biura Karier UMCS pomogą określić maturzystom, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje predyspozycje i zainteresowania;
– ostatnia strefa to tzw. punkt konsultacyjno-informacyjny, prowadzony w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Równolegle w “Chatce Żaka” trwać będą spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, którzy przedstawią moduły matury z matematyki i języków obcych. Zaplanowano także występy Zespołu Tańca Ludowego UMCS i Zespołu Tańca Towarzyskiego “Impetus”.

Tego dnia organizatorzy chcą pokazać także jak ważny dla młodego człowieka jest sport. Zainteresowani przekonają się o tym odwiedzając Centrum Kultury Fizycznej, gdzie rozgrywać się będzie turniej o Puchar Rektora UMCS. Podczas Drzwi Otwartych odbędzie się również finał popularnego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkursu językowego „The Faces of America”. Organizatorzy, podobnie jak w poprzedniej edycji, gwarantują świetną zabawę, wysoki poziom merytoryczny oraz atrakcyjne nagrody.

Zwieńczeniem wszystkich akcji, działań, warsztatów i imprez zorganizowanych na UMCS w ramach wielkiego święta tegorocznych maturzystów, będzie część artystyczna wydarzenia, w której przygotowano sporą dawkę dobrej muzyki. Od 15:30 zagrają zespoły UMCS, czyli największe talenty muzycznye uczelni. Gwiazdą wieczoru będzie zaś BOVSKA – wokalistka, która ma za sobą występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu i in.

Wstęp wolny!

Szczegółowe informacje, program główny wydarzenia oraz programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl.

Aneta Adamska


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie