Szkoły wyższe

Drzwi Otwarte Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach

Opublikowano: 2017-03-13

forum akademickie

17 marca br. swoje drzwi otworzy Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach. W programie m.in.: konkursy, wystrzałowe pokazy chemiczne, warsztaty z aktywnych składników i zastosowania kremów do rąk, a także ciekawe wykłady: o innowacjach w fizjoterapii, mowie ciała polityków, śladach kryminalistycznych, świecących związkach chemicznych czy drodze Marii Curie-Skłodowskiej do zdobycia Nobla. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 9.45 i potrwa do godz.13.00.

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach powstał 21 czerwca 2013 r. dzięki porozumieniu o współpracy zawartym pomiędzy Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie a Grupą Azotową Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. oraz Instytutem Nowych Syntez Chemicznych w Puławach. Jego powołanie podyktowane było dużym zapotrzebowaniem rynku pracy na specjalistów z zakresu szeroko rozumianej chemii.

Koncepcja kształcenia w Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach oparta jest na przygotowaniu do rynku pracy specjalistów o wyróżniających się kwalifikacjach, z bogatą wiedzą praktyczną umożliwiającą zdobycie zatrudnienia w przemyśle chemicznym, biotechnologicznym, laboratoriach, ośrodkach badawczych oraz zakładach wykorzystujących najnowocześniejsze urządzenia technologiczne i aparaturę badawczą do prowadzenia procesów chemicznych.

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach umożliwia podjęcie studiów inżynierskich, licencjackich oraz podyplomowych, w ramach których można kształcić się praktycznie – w salach dydaktycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz specjalistów z instytucji naukowych w Puławach.

Studiowanie w Puławach daje szansę odbycia praktyk w wielu znaczących instytucjach gospodarczych i przemysłowych, takich jak m.in. Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Obecnie na Wydziale w Puławach, oprócz prestiżowego kierunku Chemia techniczna (tworzonego pod patronatem Grupy Azoty ZA „Puławy” S.A. i charakteryzującego się unikatowym w skali całego kraju programem studiów), prowadzone są także inne kierunki: Fizjoterapia, Agrochemia (kierunek o profilu ściśle praktycznym, studia łączą wiedzę przyrodniczą z kompetencjami rolniczymi), Administracja publiczna oraz Public relations i doradztwo medialne.

Oferta Wydziału dostępna na stronie: www.pulawy.umcs.pl.

Katarzyna Kozielewicz


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie