Życie akademickie

Dyrektor Biblioteki UR wicemistrzynią świata

Opublikowano: 11.06.2018

forum akademickie

To nie żart. Dr Bożena Jaskowska, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, zajęła 2. miejsce na świecie w triathlonie.

Jak sama mówi: – 3 czerwca 2018 r. na odbywających się w Samorin (Słowacja) Mistrzostwach Świata Challenge Family w triathlonie na dystansie średnim (na który składa się: 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i półmaraton do przebiegnięcia) zajęłam drugie miejsce zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzyni Świata wśród amatorów w swojej kategorii wiekowej (triathoniści „zawodowi” mają oddzielną klasyfikację). To mój największy dotychczasowy sukces w sportowej przygodzie. Triathlon to moja pasja, uprawiam go amatorsko od 4 lat. Na swoim koncie mam m.in. ukończone zawody na dystansie IRONMAN (tj. 3,8 km pływania, 180 km rower i maraton tj. 42,2 km), gdzie zdobyłam właśnie kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Samorin na dystansie średnim, a także wiele innych zawodów na krótszych dystansach. Moim sportowym marzeniem jest uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Świata na dystansie IRONMAN, które corocznie odbywają się na Hawaach, w miejscu, gdzie narodził się triathlon”.