Konferencje

III Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Tech/Spo’20”

Opublikowano: 2020-02-10

forum akademickie

W dniach 15–16 września w Krakowie odbędzie się III Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Tech/Spo’20” organizowana przez Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej.

„Tech/Spo” to forum spotkań i dyskusji nad najważniejszymi technologicznymi i społecznymi aspektami współczesności. „Zakładamy, że złożoność i dynamika świata jest fascynującym wyzwaniem poznawczym, które wymaga nieszablonowych analiz i spojrzenia z wielu perspektyw. Zapraszamy do formułowania śmiałych i dobrze osadzonych w najnowszych badaniach diagnoz, rekomendacji i idei” – piszą organizatorzy w zapowiedzi wydarzenia. Celem konferencji jest kontynuacja dyskusji o technologicznie stymulowanych przemianach społecznych i kulturowych, które zostały zapoczątkowane w 2016 i 2018 roku podczas dwóch pierwszych edycji konferencji.

W 2016 roku do Krakowa przyjechali przedstawiciele ponad 40 ośrodków akademickich z całej Polski. Zaprezentowano ponad 120 wystąpień w 26 sesjach referatowych. W sesji plenarnej oraz dwóch panelach dyskusyjnych udział wzięli znani i cenieni naukowcy oraz reprezentanci innowacyjnych przedsiębiorstw. Dwa lata później odbyło się ponad 70 wystąpień naukowców, badaczy, praktyków, ludzi biznesu i aktywistów z całej Polski (m.in. Krakowa, Warszawy, Łodzi, Torunia, Poznania), w tym 4 wystąpienia plenarne, 2 panele dyskusyjne oraz 6 warsztatów praktycznych.

We wrześniu już po raz trzeci przyjadą do Krakowa badacze oraz praktycy z różnych dyscyplin, by podjąć rozważania nad zjawiskami, które mają swój początek w XXI wieku i powstały na styku nowoczesnych technologii (również cyfrowych) oraz działalności społeczno-kulturowej człowieka. Podczas „Tech/Spo” dojdzie do naukowej debaty wokół najbardziej aktualnych fenomenów, będą podjęte próby diagnozy obecnej sytuacji, a w efekcie zebrane zostaną rekomendacje formułowane z myślą o przyszłości.

Konferencja „Tech/Spo” odbędzie się w dniach 15–16 września. Trwa rejestracja na wydarzenie. Konferencję organizuje Wydział Humanistyczny AGH. Patronat objęło Polskie Towarzystwo Socjologiczne oraz Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”. Więcej szczegółów na stronie: http://techspo.agh.edu.pl/.

MK


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie