Szkoły wyższe

Inwestycje na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP

Opublikowano: 2020-01-10

forum akademickie
Źródło: UTP

Nowe laboratoria i sale wykładowe, sprzęt najwyższej klasy, nowoczesne fantomy i modele, strefa relaksu – dobiegły końca inwestycje na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Oprócz zakończenia ważnego remontu elewacji dwóch budynków, generalnego remontu dachu Wydziału, wykładowcy i studenci zyskali nową jakość nauczania – laboratoria i sale wykładowe wyposażono w 26 interaktywnych monitorów AVTEK Touchscreen 5 Connect Plus. Zainstalowane monitory wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K/UHD oraz są wyposażone w ekran dotykowy. Sprzęt pozwala na podłączenie różnych typów urządzeń (tablet, smartfon) zarówno za pomocą kabla, jak i bezprzewodowo. Dzięki inwestycji w nowoczesne monitory interaktywne Wydział zyskał możliwość prowadzenia na uczelni spotkań i zajęć w zupełnie nowy, przystępny i kreatywny sposób.

W efekcie przeprowadzonej inwestycji wydział zyskał 17 monitorów 65”, w tym 9 sztuk mobilnych, znajdujących zastosowanie w wydziałowych laboratoriach, 5 monitorów 75” i 4 monitory 85”. Wszystkie monitory mają wbudowane komputery z systemem Windows 10. W wyremontowanych salach dydaktycznych zostały zainstalowane dodatkowe monitory dla studentów podnoszące komfort pracy podczas wykładów.

Obok rewolucji technologicznej wydział wzbogacił się o światowej klasy, nowoczesne fantomy i modele zwierząt umożliwiające studentom poznawanie ich fizjologii i anatomii. Na modelach krów będą uczyć się ręcznego dojenia oraz przeprowadzania sztucznej inseminacji. Lateksowe szczury umożliwią pobranie sztucznej krwi z ogona oraz pozwolą na wprowadzenie sondy do żołądka. Na fantomach psów prowadzone będą ćwiczenia z zakresu niesienia pierwszej pomocy, a także pozwolą zdobyć doświadczenie w nauce fizjoterapii zwierząt.

Ponadto obiekty zlokalizowane przy ulicy Mazowieckiej w Bydgoszczy wyposażono kompleksowo w najnowsze meble laboratoryjne, dygestoria i pozostałą infrastrukturę 9 specjalistycznych laboratoriów badawczych i dydaktycznych, a także uruchomiono nowoczesne prosektorium. Od podstaw wyremontowano także całe zaplecze socjalne dla pracowników i studentów. Ci ostatni zyskali również nową strefę relaksu dzięki wsparciu współpracującej ściśle z uczelnią firmą Lely. Całość zrealizowanej inwestycji wyniosła ponad 2,6 mln złotych.

Michał Grzybowski, źródło: UTP


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie