Konferencje

Inżynier Przyszłości: Influencer i Lider

Opublikowano: 2020-07-07

forum akademickie

Inżynier Przyszłości: Influencer i Lider – to tytuł webinarium organizowanego w ramach Forum Inżynierów Przyszłości. Spotkanie odbędzie się 14 lipca o godz. 17:00.

Forum Inżynierów Przyszłości to skierowana do studentów konferencja poruszająca temat przyszłości zawodów oraz szeroko rozumianych kompetencji człowieka przyszłości. Planowane są wystąpienia, panele dyskusyjne oraz szkolenia w takich obszarach, jak: przemysł 4.0, przedsiębiorczość, działalność studencka i społeczna, rozwój osobisty. Wydarzenie odbędzie się w październiku we Wrocławiu.

Poprzedzi je seria webinarów. Najbliższe, zatytułowane „Inżynier Przyszłości: Influencer i Lider”, poprowadzi Daria Tataj, ekspert w dziedzinie innowacji i myślenia sieciowego, twórczyni metodologii Network Thinking, a także założycielka firmy Tataj Innovation. Odegrała kluczową rolę w tworzeniu EIT – Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Pełniła rolę Digital Leader’17 Światowego Forum Ekonomicznego, a w 2019 roku była nominowana do rankingu TOP 100 Kobiet Liderek w Hiszpanii. Rozwiązania Network Thinking komercjalizowane przez Tataj Innovation Studio w Barcelonie inspirują i uczą przedsiębiorców, jak rozwijać innowacyjny biznes poprzez budowę sieci.

Network Thinking to metodologia łącząca proces innowacji z networkingiem. Myślenie sieciowe, czyli Network Thinking, to kluczowa kompetencja dla budowy strategicznej sieci kontaktów, budowy międzynarodowych partnerstw i zarządzania wspólnotami innowacji. Strategiczny networking pozwala przyspieszać procesy innowacji wewnątrz organizacji oraz zarządzać innowacyjnym ekosystem. Metodologia powstała na bazie badań naukowych dr Darii Tataj i prof. Manuela Castellsa. Badania zostały przeprowadzone w ponad 30 krajach, w których myślenie sieciowe jest stosowane przez ponad 1000 organizacji w Europie tworzących Wspólnoty Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Dr Tataj jest jedną z kluczowych osób, które stworzyły EIT, była także szefem doradców Komisarza UE d/s Nauki i Innowacji, a obecnie doradza nowej Komisji Europejskiej w kwestiach związanych z innowacjami dla zrównoważonego rozwoju Europy.

Podczas spotkania podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także odpowie na pytanie: czy przedsiębiorcy z branży technologicznej posiadają niezbędne do sukcesu umiejętności w zakresie networkingu, potrzebne do budowania efektywnego wirtualnego zespołu, weryfikacji pomysłu na biznes i pozyskiwania właściwych kontaktów w swojej sieci.

Webinar odbędzie się we wtorek, 14 lipca, o godzinie 17:00 na platformie Evenea.

MK

 

 

 


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie