Sport akademicki

Justyna Święty-Ersetic podwójną Mistrzynią Europy!

Opublikowano: 12.08.2018

forum akademickie

Justyna Święty-Ersetic z AZS AWF Katowice była bohaterką polskiej reprezentacji w przedostatnim dniu 24. lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie.

Zawodniczka z Raciborza, podopieczna trenera Aleksandra Matusińskiego, po rewelacyjnym finiszu zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów z czasem 50,41 sekund. Pobiła tym samym swój rekord życiowy. Ten wynik jest drugim w historii polskich biegów na jedno okrążenie stadionu. Święty-Ersetic została pierwszą polską mistrzynią Europy na tym dystansie.

Tego samego dnia, półtorej godziny później, biegaczka AZS AWF Katowice stanęła do finałowej rywalizacji w sztafecie 4 × 400 m. Biało-czerwone okazały się bezkonkurencyjne, osiągając czas 3.26,59. Świeżo upieczona Mistrzyni Europy kończyła sztafetę, przejmując pałeczkę od innej reprezentantki AZS – Patrycji Wyciszkiewicz z OŚ AZS Poznań.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej, z „azetesiaków” medale zdobywali także: Konrad Bukowiecki (srebro, AZS UWM Olsztyn) i Paulina Guba (złoto, AZS UMCS Lublin) – oboje w pchnięciu kulą.