Życie akademickie

Już 2. edycja „CSR Masters – działaj z Henklem!”

Opublikowano: 08.11.2017

forum akademickie

Henkel Polska ponownie zaprasza studentów do udziału w ogólnopolskim konkursie na realizację własnego projektu w obszarze odpowiedzialności społecznej.

Jeśli widzisz gdzieś problem społeczny, a wiesz, jak mu zaradzić lub masz pomysł na inicjatywę kulturalną czy edukacyjną, zgłoś swój pomysł i wygraj środki na jego realizację. Beneficjentem Twoich działań – sfinansowanych z grantu CSR Masters firmy Henkel – może być każdy, pod warunkiem, że będzie zrzeszony w ramach instytucji, takich jak np. fundacje, szkoły czy domy kultury. Studenci wszystkich uczelni wyższych z całej Polski mogą zgłaszać swoje autorskie projekty. Na trzy najlepsze czekają granty w wysokości 5000 zł.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 8 grudnia br. stworzyć 2-4-osobowy zespół, opracować projekt działań i wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www konkursu, dołączając do niego krótką prezentację. Do konkursu można zgłaszać wszelkie projekty o tematyce prospołecznej, ekologicznej, edukacyjnej lub kulturalnej, co jest warunkiem ich zakwalifikowania i daje szeroki wachlarz możliwości. Dla przykładu, mogą to być działania skierowane do osób potrzebujących, organizacja warsztatów edukacyjnych czy pomoc dla młodzieżowego klubu sportowego w mieście.

Spośród nadesłanych i zakwalifikowanych zgłoszeń jury wybierze 10 najlepszych projektów, a ich autorzy zostaną zaproszeni do finału. Zadanie finałowe to przygotowanie krótkiego filmu promującego zgłoszoną inicjatywę, który zespoły będą musiały nadesłać do 18 stycznia 2018. O tym, które trzy drużyny otrzymają po 5000 zł na realizację swoich projektów, zdecydują internauci w głosowaniu on-line. Rozpocznie się ono 23, a zakończy 31 stycznia 2018 r. Zwycięskie projekty II edycji CSR Masters zostaną ogłoszone 1 lutego 2018 r.

Projekt inicjowany przez firmę Henkel nie tylko daje korzyści beneficjentom zwycięskich projektów, ale jest również okazją dla studentów do zdobycia cennego doświadczenia i wzbogacenia swojego CV. Laureaci konkursu poznają także czołowych menadżerów Henkla, którzy podzielą się z nimi swoimi doświadczeniami i wrażeniami z wdrażania w firmie projektów CSR.

– Społeczna odpowiedzialność biznesu jest niezwykle istotnym elementem strategii firmy Henkel, w realizację której angażujemy wszystkich naszych pracowników. Stąd pomysł na konkurs „CSR Masters – działaj z Henklem!”, który w tym roku organizujemy po raz drugi. Wierzymy, że rozwija w uczestnikach nie tylko wrażliwość społeczną i społeczne zaangażowanie, ale także konkretne kompetencje, które będą im bardzo przydatne w życiu i w późniejszej karierze biznesowej. I mam na myśli tutaj inteligencję emocjonalną i empatię z jednej strony, a z drugiej planowanie i zarządzanie projektowe – mówi Karolina Szmidt, dyrektor HR, Henkel Polska i Cluster North-East.

Potwierdza to zespół „Szach Mat” z AGH w Krakowie, zwycięzcy I edycji CSR Masters działaj z Henklem!, autorzy koncepcji szachów dla osób niewidomych i słabo widzących. Udział w konkursie „CSR Masters – działaj z Henklem!” był dla nas nie tylko szansą na realizację naszego projektu, ale był również impulsem, dzięki któremu uwierzyliśmy, że możemy spełniać swoje marzenia – mówi Mateusz Chmiel, jeden z autorów projektu. Projekt „SZACH MAT” dzięki swej prospołecznej formule zainteresował wiele środowisk, co odbiło się głośnym echem nie tylko w Krakowie. A spotkanie z przedstawicielami firmy Henkel to była niezwykła okazja do inspiracji i ogromna dawka pozytywnej energii do wykorzystania w realizacji postawionych założeń.  Dzięki takim konkursom można próbować zmieniać świat na lepsze – dodaje.

Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie: http://csrmasters.pl/

Monika Leszczyńska


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie