Życie akademickie

Karbowana moda w jerseyu

Opublikowano: 2019-05-13

forum akademickie
Rys. Beata Końca

Pokaz dwóch kolekcji ubrań, których autorką jest Beata Końca, studentka pierwszego roku kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, odbędzie się 31 maja na Wydziale Humanistycznym tej uczelni.

„Karbowana moda w jerseyu” to pokaz dwóch kolekcji ubrań: codziennej, wieczorowej – dla każdej kobiety oraz kolekcji z odpadów, mającej za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na konieczność ich segregacji i ponownego wykorzystania. Autorka w kreatywny sposób stworzyła z odpadów małe dzieła sztuki, pokazując, jak można tchnąć nowe życie w z pozoru bezużyteczne śmieci.

Beata Końca jest absolwentką Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Obecnie studiuje na pierwszym roku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Tworzy dla kobiet, zarówno niezależnych, jak i skromnych – to one inspirują ją do działania. Sama bardzo sprawnie łączy pracę, studia oraz wychowanie dzieci, które – jak podkreśla – są „iskierką w jej codziennym życiu”. Pragnie, by kobiety w jej kreacjach niezależnie od wieku i figury czuły się wyjątkowo, ale też wygodnie. Uważa, że strój powinien wyrażać osobowość, a „piękno jest tam, gdzie tkwi odrobina naszego serca”. Poprzez swoją twórczość chciałaby umacniać przekaz, aby nie oceniać siebie nawzajem, a bardziej starać się otworzyć na drugiego człowieka, próbując go zrozumieć. Swoje zainteresowanie sztukami plastycznymi i rękodziełem zręcznie przemyca do swojej pasji – mody, eksperymentując z formą i kolorem. Beata Końca za niedościgniony wzór uznaje naturę, dlatego w swoich pracach odważnie porusza kwestie związane z ochroną środowiska, które nie są jej obojętne.

Pokaz „Karbowana moda w jerseyu” to efekt żmudnej pracy przez ostatnie trzy miesiące. Jako miejsce pokazu wybrano przestrzenie Wydziału Humanistycznego UPH, które czarują swoją nowoczesną architekturą. W organizację zostali zaangażowani studenci kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, członkowie koła naukowego „Edu Art”. Edukacja artystyczna pragnie pokazać połączenie mody i sztuki, aranżując wnętrze z pracami Ewy Timoszuk. Kolekcję uświetnią projekty biżuterii autorstwa Marka Fiuka oraz Katarzyny Gałach.

Wydarzenie odbędzie się 31 maja o godzinie 19 w holu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego przy ul. Żytniej 39 w Siedlcach.

MK


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie