Konferencje

Kolejna edycja innoSHARE’18 za nami. innoSHAREUNIversity uruchomione!

Opublikowano: 06.07.2018

forum akademickie

W dniach 27-29 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się czwarta edycja innoSHARE’18 – LET’S INSPIRE POLAND, a w jego ramach pierwsza edycja BIOTECH Forum. Naukowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele administracji i biznesu spotkali się, by porozmawiać o skutecznej ekspansji polskich firm na rynki zagraniczne, rozwoju działów R&D w MŚP i startupach, a także o doświadczeniach współpracy nauki z biznesem w różnych dziedzinach. Ostatni dzień poświęcony był trendom w biotechnologii i przyszłości onkologii na świecie.

Jak podkreśla organizator Sławomir Olejnik, prezes Fundacji Polska Innowacyjna: „innoSHARE jest cyklicznym wydarzeniem dedykowanym osobom, które chcą w swojej karierze naukowca, przedsiębiorcy czy przedsiębiorczego naukowca czerpać z wiedzy Polonii oraz ekspertów z zagranicy. Zaprosiliśmy znamienitych gości, m.in. z USA, Kanady, Australii, Meksyku, Szwecji, Wielkiej Brytanii czy Australii, którzy podczas prezentacji i paneli dyskusyjnych dzielili się swoimi doświadczeniami oraz stosowanymi rozwiązaniami w Polsce i za granicą. To była doskonała okazja do networkingu, nawiązywania współpracy oraz poszerzenia swojej wiedzy”.

Tegoroczny innoSHARE’18 i BIOTECH Forum to łącznie trzy dni spotkań, prezentacji, paneli dyskusyjnych, dwie sceny, trzy bloki tematyczne, warsztaty i 100 prelegentów z Polski i z zagranicy oraz blisko 500 uczestników. Podczas wydarzenia eksperci przekonywali uczestników, że jeśli chcą zbudować globalny biznes, muszą zacząć myśleć i działać globalnie. Debaty dotyczyły również współpracy nauki z biznesem, w trakcie których zaproszeni gości (role models – osoby stanowiące wzór do naśladowania) stwierdzili, że wsparcie merytoryczne, zarówno ze strony uczelni, jak i biznesu, to podstawowy warunek, aby powstawały startupy z nauki, badań i szeroko rozumianej inżynierii.

W trakcie wydarzenia poruszone były również takie tematy jak: wykorzystanie sztucznej inteligencji w biznesie i edukacji, przyszłość przemysłu kosmicznego w Polsce, współpraca Polski z USA w dziedzinie mhealth i military czy też e-sportu w kontekście zaangażowania środowiska naukowego.

Natomiast BIOTECH Forum było w pełni poświęcone perspektywom rozwoju onkologii, radiologii, kardiologii, a w szczególności globalnym trendom biotechnologicznym w tym zakresie. Gościem specjalnym był Luis A. Diaz (znany na świecie lekarz i badacz), który wskazał, na kluczową rolę diagnostyki genetycznej w rozpoznawaniu profilu pacjenta i wyboru najlepiej dopasowanej do niego terapii. W wydarzeniu wzięli również udział dr George Jackowski (Kanada), dr Alana Kozikowski (USA) i prof. Mirosław Janowski (USA).

Uczestnicy zostali również zainspirowani do odważnego myślenia o Polsce jako rozwijającym się centrum nauki i innowacji, co jest możliwe dzięki wybitnym naukowcom, współpracy międzynarodowej z Polonią i Polakami za granicą oraz dostępowi do środków unijnych. Zachęcali do budowania multidyscyplinarnych zespołów i koncentracji na tym, co możemy zrobić, a nie na pojawiających się barierach.

Kolejną edycję już pod nazwą innoSHAREUNIversity organizatorzy planują zorganizować w przyszłym roku.

Danuta Rolinger-Bednarska


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie