Konkursy

Konkurs dla studentów i absolwentów uczelni zawodowych

Opublikowano: 2020-03-23

forum akademickie

Agencja Rozwoju Przemysłu ogłosiła drugą edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie, inżynierskie i licencjackie związane z tematyką efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem, restrukturyzacji i innowacji.

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów Państwowych Uczelni Zawodowych. Jest efektem porozumienia, jakie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zawarła w marcu 2019 r. ze Zgromadzeniem Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Jego idea wpisuje się w założenia programu „Kadry dla przemysłu”który realizuje ARP S.A. Patronat nad konkursem sprawują Prezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W pierwszej edycji, rozstrzygniętej we wrześniu ub. roku, wyłoniono 9 najlepszych prac, których autorzy reprezentowali wówczas Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodowa w Głogowie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodowa w Raciborzu. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne w kwotach od tysiąca do czterech tysięcy złotych.

– Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Dotychczas nagrodzone prace to najlepszy dowód na potencjał, jaki drzemie w kształceniu zawodowym i przede wszystkim w młodych ludziach, studentach i absolwentach publicznych uczelni zawodowych. Budowanie pomostów między światem akademickim a światem biznesu umożliwia łączenie najwyższych kompetencji z praktyką biznesową. Sukces pierwszej edycji konkursu umocnił nas w przekonaniu, że taka inicjatywa jest potrzebna i powinna być kontynuowana – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

Uczestnikami konkursu mogą zostać studenci i absolwenci Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, których rektorzy zrzeszeni są, jako członkowie zwyczajni, w  stowarzyszeniu pod nazwą Konferencja Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Tak jak w ubiegłym roku, wyłonione zostaną najlepsze prace magisterskie, inżynierskie i licencjackie w obszarach: innowacje, restrukturyzacja, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem, technologie na rzecz zaawansowanego przemysłu, otoczenie okołobiznesowe, informatyka, zarządzanie przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku 2020 r . w siedzibie ARP S.A. przy ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie.

MK, źródło: ARP

Regulamin konkursu


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie