Życie akademickie

Magdalena Dygała z UTH wśród najlepszych nauczycieli językowych świata

Opublikowano: 2019-09-12

forum akademickie

Magdalena Dygała, lektor języka angielskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, dołączyła do grona dwunastu najlepszych nauczycieli językowych świata w konkursie EF Excellence Award in Language Teaching 2019.

Tematem przewodnim konkursu jest promowanie międzynarodowego zrozumienia wśród uczniów lub studentów („Promoting Cross-Cultural Understanding Through Language Learning”) i ma na celu wyłonienie najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych nauczycieli językowych na całym świecie. Laureaci konkursu zostali zaproszeni przez organizatorów konkursu – firmę EF Education First – na globalny szczyt do Nowego Jorku w sierpniu bieżącego roku.

Wybitni prelegenci i uczestnicy zapoznają się z najnowszymi praktykami w dziedzinie badań nad językami, technologii nauczania, oceny i polityki. Żywy i interaktywny program paneli dyskusyjnych i sesji networkingowych zachęci do wymiany i debaty, a także umożliwi wgląd w bardziej efektywne praktyki edukacyjne współczesnego, globalnego społeczeństwa.

Magdalena Dygała na listę zwycięzców trafiła nieprzypadkowo. Od wielu lat angażuje młodzież i studentów w projekty międzynarodowe. Od 2017 roku jest koordynatorką międzynarodowego konkursu filmowego pt. „Dzień z życia ucznia/studenta z różnych krajów świata”, który odbywa się na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Jego celem jest wyłonienie najbardziej oryginalnego filmu przedstawiającego typowy dzień uczniów lub studentów z różnych krajów świata, zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej oraz wykorzystania urządzeń multimedialnych.

W ostatniej edycji konkursu I miejsce zdobyła grupa uczniów szkoły podstawowej z Malawi (,,Chambu Primary School”). Magdalena Dygała wraz ze studentami filologii angielskiej zorganizowała zbiórkę przyborów szkolnych, odzieży i żywności dla grupy 270 dzieci z afrykańskiej szkoły. Znalazła też sponsorów, którzy pokryli zakup mundurków szkolnych dla uczniów.

Magdalena Dygała otrzymała nagrodę specjalną Nauczyciel Języka Angielskiego roku 2018, którą odebrała z rąk premiera Jerzego Buzka. Serdecznie gratulujemy!

Aneta Mirosz, źródło: UTH


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie