Medale w boksie dla reprezentantów US

Opublikowano: 2019-07-17

forum akademickie
Źródło: US

W dniach 26-29 czerwca w Łomży odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w boksie. Reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego zdobyli 3 medale – dwa złote i jeden srebrny.

Sylwia Kusiak (na zdjęciach), studentka II roku studiów II stopnia kierunku dziennikarstwo i zarządzanie mediami (Wydział Filologiczny), zdobyła złoty medal w kategorii półciężkiej (do 81 kg). W drodze po zwycięstwo reprezentantka US pokonała Antoninę Lemańską (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) i Anetę Gojko (Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży). Obie walki zostały wygrane jednogłośnie na punkty. Sylwia Kusiak startowała na mistrzostwach jako najbardziej utytułowana zawodniczka.

„Złoty medal z Akademickich Mistrzostw Polski w boksie jest drugim złotym krążkiem z zawodów akademickich w mojej karierze. Pierwszy zdobyłam dwa lata temu w Trzciance. Do mistrzostw przygotowywałam się w klubie BKS Skorpion Szczecin pod okiem trzech trenerów: Marcina Stankiewicza, Karola Chabrosa i Patryka Tkaczyka. Miesiąc temu walczyłam na gali boksu w Szwajcarii i utrzymanie wysokiej formy nie było problemem. Trenowałam codziennie, aczkolwiek musiałam zrezygnować z porannych treningów ze względu na wzmożone prace oraz zaliczenia na studiach” – podsumowała zawodniczka.

Kolejny złoty medal, tym razem w kategorii lekkopółśrednia (do 64 kg), zdobyła Katarzyna Szarańska, studentka I roku studiów II st. kierunku turystyka i rekreacja (Wydział Nauk o Ziemi).

Natomiast srebrny medal w kategorii półciężkiej (do 81 kg) przywiózł Konrad Kaczmarkiewicz, student I roku studiów I st. kierunku diagnostyka sportowa (Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia).