Konkursy

Parlament Studentów RP nagrodzi najlepsze prace dyplomowe i osoby zaangażowane w kulturę akademicką

Opublikowano: 2020-10-15

forum akademickie

Parlament Studentów RP, przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, organizuje konkurs na najlepsze prace licencjackie/inżynierskie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie. Nagrodzone zostaną też osoby zaangażowane w kulturę akademicką.

Rok akademicki 2019/2020 z pewnością zapisze się w pamięci studentów. Pandemia koronawirusa wymusiła kształcenie zdalne, które dla osób kończących pewien etap swojej edukacji, było nie lada wyzwaniem. Napisanie, a później przygotowanie do obrony pracy dyplomowej, przebiegało w zupełnie innych, znacznie trudniejszych, warunkach niż dotąd. Doceniając ten dodatkowy wysiłek włożony przez studentów w rozwój swojego potencjału, Parlament Studentów RP organizuje konkurs na najlepszą pracę dyplomową wieńczącą studia I stopnia, studia II stopnia lub jednolite magisterskie oraz rozprawę doktorską. Nagrodzone zostaną prace z zakresu:

  • innowacyjnych rozwiązań wdrażanych do gospodarki;
  • nauki na rzecz lokalnej społeczności (na poziomie powiatów, gmin lub niższym);
  • edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

Dla najlepszych przewidziano nagrody. Za najlepszą pracę kończącą studia I stopnia: 4 tys. zł (I miejsce), 3 tys. zł (II miejsce), 2 tys. zł (III miejsce). Za pracę magisterską: 6 tys. zł (I miejsce), 5 tys. zł (II miejsce), 4 tys. zł (III miejsce). Za pracę doktorską: 10 tys. zł (I miejsce), 8 tys. zł (II miejsce) i 6 tys. zł (III miejsce). Formularz zgłoszeniowy można wysyłać do 1 listopada 2020 r. Szczegóły na stronie www.konkurs.psrp.org.pl.

Pandemia wpłynęła też na życie kulturalne – stąd druga inicjatywa PSRP: konkurs dla osób i grup ze środowiska akademickiego zaangażowanych w życie kulturalne! W konkursie mogą wziąć udział nie tylko artyści, ale też ci, którzy na co dzień zajmują się promowaniem kultury w środowisku akademickim. Przewidziano 4 kategorie:
  • student (osoba wyróżniająca się i zaangażowana);
  • opiekun (wsparcie studenckich aktywności kulturalnych);
  • zespół/organizacja w kategorii muzyka (np. zespół, chór);
  • zespół/organizacja w kategorii inna działalność kulturalna (np. zespół teatralny).

Nagrody dla zespołów/organizacji: I miejsce – 15 tys. zł, II miejsce – 10 tys. zł, III miejsce – 5 tys. zł. Nagrody dla osób indywidualnych: I miejsce – 5 tys. zł, II miejsce – 3 tys. zł, III miejsce – 2 tys. zł. Formularz zgłoszeniowy można wysyłać do 8 listopada 2020 r. Szczegóły na stronie: www.kultura.psrp.org.pl.

– Wiemy jak trudne jest pisanie pracy dyplomowej, zwłaszcza w warunkach kształcenia zdalnego, gdy nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z opiekunem czy korzystania z infrastruktury uczelni, stąd pomysł na nagrodzenie najlepszych prac i rozpraw doktorskich. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo zawieszenie funkcjonowania uczelni zburzyło dotychczasowe funkcjonowanie studentów czy opiekunów zaangażowanych w działalność kulturalną. Z tego powodu niezwykle zależy nam na wyłonieniu najaktywniejszych w tym zakresie i osób, i grup, a dzięki temu zainspirowaniu środowiska akademickiego do działań nie tylko naukowych – zachęca do uczestnictwa w konkursach Dominik Leżański, przewodniczący PSRP.

MK


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie