Życie akademickie

Politechnika Białostocka zaczyna współpracę z firmą STEKOP

Opublikowano: 2020-06-24

forum akademickie

Politechnika Białostocka będzie współpracowała z firmą STEKOP, produkującą specjalistyczne urządzenia i systemy ochrony. Przedstawiciele obu instytucji podpisali umowę intencyjną.

Umowa zakłada m.in. przyjmowanie przez firmę STEKOP studentów Politechniki Białostockiej na praktyki oraz wspólne badania badawczo-rozwojowe czy popularyzowanie wiedzy w obszarze elektroniki, automatyki i robotyki.

To połączenie sił: przedsiębiorca wie, co jest potrzebne na rynku i ma zaplecze technologiczne, my mamy dobrych pracowników, rozwijamy badania i wytwarzamy prototypy produktów. Ta współpraca ma sprawić, że produkty trafią na rynek – powiedział dr inż. Wojciech Trzasko, pełnomocnik dziekana Wydziału Elektrycznego ds. Rozwoju i Współpracy.

Umowa intencyjna to pierwszy krok m.in. do wspólnego pozyskiwania środków, np. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dokument podpisali: prof. dr hab. inż. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej (na fot. z prawej) oraz wiceprezesi zarządu firmy STEKOP Agnieszka Klemensowicz i Jerzy Łysynkiewicz.

– Chcemy pozyskać nowych potencjalnych pracowników, którzy mogliby się spełniać pracując w naszej firmie i rozwijać projekty w obszarze robotyki, elektroniki, automatyki podkreśla Jerzy Łysynkiewicz.

Spółka Akcyjna STEKOP jest producentem specjalistycznych urządzeń i systemów ochrony. Działa na rynku od 1995 roku i obecnie jest jedną z największych tego typu firm w Polsce. Produkty, systemy i usługi są obecne w tysiącach obiektów publicznych i prywatnych na terenie całego kraju, a wyspecjalizowany zespół pracowników 24h/dobę dba o bezpieczeństwo osób i mienia.

Co ważne, projektujemy i tworzymy pojazdy autonomiczne. Dziś – w obliczu pandemii – roboty, które są projektowane i tworzone w naszej firmie, z powodzeniem sprawdzą się w szpitalach, galeriach handlowych, urzędach, obiektach sportowych, a także na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych, czyli wszędzie tam, gdzie występują większe lub mniejsze skupiska ludzi. Mamy ponadto własne laboratoria elektroniczne i informatyczne oraz pracownię projektową, której składem jest Centrum Operacyjne – mówi Jerzy Łysynkiewicz.

Aleksandra Toczydłowska, źródło: PB


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie