Życie akademickie

Politechnika Świętokrzyska liderem współpracy nauki z biznesem

Opublikowano: 2018-12-03

forum akademickie
Źródło: www.tu.kielce.pl

Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach został laureatem konkursu, w którym wyłaniano lidera partnerstwa nauki i biznesu IT. Uczelnię doceniono za nową specjalność i pomysł na kreatywne zajęcia.

Konkurs zorganizowało Polskie Towarzystwo Informatyczne. Jego ideą było wyróżnienie najlepszych w Polsce przykładów współpracy pomiędzy uczelniami oraz biznesem w zakresie rozwoju kompetencji niezbędnych w sektorze IT. Za modelowy przykład uznano unikatowy w skali kraju program realizowany na Politechnice Świętokrzyskiej. Stworzono tam nową specjalność – teleinformatykę, na której komputerowi entuzjaści uczą się projektowania sieci informatycznych i poznają  zagadnienia związane z jej bezpieczeństwem. Chętnych na zajęcia jest więcej niż miejsc. Partnerem uczelni jest firma Cisco.

Akademia Sieci Cisco (Cisco Networking Academy) prowadzi swoją działalność jako Laboratorium Sieci Teleinformatycznych i Technologii Internetu Rzeczy przy Zakładzie Fotoniki i Systemów Teleinformatycznych na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej. W jej ramach odbywają się cykliczne szkolenia pod patronatem i przy ścisłej współpracy z firmą Cisco. Program nauczania Cisco Networking Academy odzwierciedla bieżące trendy w metodyce kształcenia. Wiedza i umiejętności przekazywane są poprzez stosowanie różnych technik nauczania. Obok tradycyjnych wykładów realizowane są liczne zajęcia laboratoryjne (handlabs), które w szczególny sposób kładą nacisk na umiejętność rozwiązywania rzeczywistych problemów sieciowych (Network Troubleshooting). Program Cisco Networking Academy adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców. Podstawowe szkolenia kierowane są w szczególności do uczniów starszych klas szkól średnich oraz studentów i osób, które dążą  do  zdobycia nowych umiejętności w ramach projektowania, budowy, konfiguracji oraz zarządzania małymi i średnimi sieciami komputerowymi. Niebawem studenci PŚ dołączą do grona certyfikowanych inżynierów Cisco.

Nagrodę wręczono podczas odbywającego w Warszawie II Forum Współpracy Edukacji i Biznesu ​– EDUMIXER 2018. Odebrali ją prof. Artur Maciąg, prorektor ds. studenckich i dydaktyki, oraz dr Mirosław Płaza, opiekun nowej specjalności.

MK

Źródło: PŚ 


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie