Szkoły wyższe

Porozumienie Politechniki Warszawskiej i Polimex-Mostostal SA

Opublikowano: 2019-03-18

forum akademickie
Źródło: Biuro Rektora PW

Politechnika Warszawska i Polimex-Mostostal SA zawarły porozumienie o współpracy naukowo-technicznej.

Porozumienie podpisali rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz prezes zarządu Polimex-Mostostal Krzysztof Figat i wiceprezes Polimex-Mostostal Przemysław Janiszewski.

– Podpisana dziś umowa otwiera nowy rozdział we współpracy Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal z najlepszą uczelnią techniczną w Polsce. Będziemy skupiać się na najefektywniejszym wykorzystaniu potencjału naukowo-badawczego Politechniki Warszawskiej i doświadczenia technicznego Spółek z naszej Grupy Kapitałowej do unowocześniania i podnoszenia poziomu kształcenia studentów w kluczowych dla nas obszarach budownictwa, energetyki, petrochemii i gazu, infrastruktury, produkcji, szeroko rozumianego engineeringu, projektowania oraz ochrony środowiska” – powiedział Krzysztof Figat, prezes zarządu Polimex-Mostostal SA.

Porozumienie przewiduje wymianę doświadczeń pomiędzy uczelnią a spółkami z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal, m.in. Polimex Energetyka, Polimex Infrastruktura, Polimex Budownictwo, Naftoremont-Naftobudowa i Mostostal Siedlce.

– Zatrudniamy doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów i specjalistów oraz przestrzegamy najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa. Współpraca z największą
i najbardziej prestiżową uczelnią techniczną w kraju pozwoli nam dzielić się naszym doświadczeniem, zdobywać nowych, dobrze wykształconych pracowników i podnosić nasze kompetencje – dodał Przemysław Janiszewski, wiceprezes Polimex-Mostostal.

Połączenie potencjału naukowo-badawczego z praktyczną wiedzą i doświadczeniem jednego z liderów firm inżynieryjno-wykonawczych w Polsce, pozwolą rozwijać kompetencje i promować najlepsze praktyki w branży budowlanej, energetycznej, nafty, chemii i gazu oraz produkcji. Planowana jest współpraca w wielu obszarach, przy projektach edukacyjnych, rozwojowych, inwestycyjnych i modernizacyjnych.

– Współpraca z jedną z największych i najlepszych polskich firm inżynieryjno-budowlanych jaką jest Polimex-Mostostal SA, daje gwarancję rozwoju kompetencji studentów Politechniki Warszawskiej, którzy będą mieli okazję sprawdzić się w rzeczywistych realiach przemysłu. Nabyte doświadczenie pozwoli im szybciej i efektywniej wykorzystać wiedzę uzyskaną w procesie kształcenia. Może to być realizowane w różnej formie, np. staży przemysłowych i budowlanych, ale także kształcenia dualnego, a w przypadku doktorantów także doktoratów wdrożeniowych. Jest to dla takiej uczelni jak Politechnika Warszawska szczególnie istotne, bowiem zakres działalności firmy Polimex-Mostostal SA jest bardzo szeroki i odpowiada swoim profilem zakresowi kształcenia na kilku wydziałach PW. Ta współpraca może i powinna przynieść wymierne korzyści dla obu stron – podkreślił prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej.

Izabela Koptoń-Ryniec

 


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie